Aktywny zimowy wypoczynek nie tylko w Tatrach

Mimo pozorów sporty zimowe można praktykować (jeżeli o chodzi o nasz kraj) nie tylko w Szczyrku, Zakopanem czy w Wiśle (zwłaszcza ta ostania miejscowość jest znana przez nasze sukcesy w skokach narciarskich). Sporty takie możemy uprawiać także w pozostałych, nie mniej atrakcyjnych lokalizacjach, których zazwyczaj nie bierzemy pod uwagę gdy myślimy o wyjeździe zimą na stok.

Noclegi w górach

Autor: Els
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszystkim wiadomo że okolice Dusznik­ – Zdroju to znakomite obszary do uprawiania – trochę niedocenianej dyscypliny sportowej – biegów narciarskich. Nie są one wprawdzie tak spektakularne jak skoki narciarskie, jednakże mają swych zwolenników. Jeśli zdecydujemy się na nieoczywiste podejście i napiszemy w wyszukiwarce frazę: kwatery Zieleniec, wówczas będziemy mogli skorzystać z rozlicznych uroków Dolnego Śląska, jak też z jednej z najbardziej nowoczesnych stacji narciarskich w tymże rejonie.

Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie interesujący, nie zwlekaj i zobacz szczegóły w tekście (https://naturalhotel.pl/konferencjeeventy) – zobaczysz jeszcze bardziej szczegółowe dane.

Tym z nas którzy mają chęci do rywalizacji i są wysportowani, proponuje uczestnictwo w narciarskim biegu otwartym, tak zwanym Biegu Piastów. Jest to najstarsza impreza rekreacyjna w tejże dyscyplinie sportowej. Organizatorzy przygotowali wiele tras o zróżnicowanym szczeblu trudności, tak więc świetnie bawić się będą zawodowi sportowcy, jak i dbające o zdrowie rodziny.

domek - Bieszczady

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Rodziny z dziećmi będą niechybnie poszukiwać komfortowej i usytuowanej w pobliżu wyciągu kwatery Zieleniec oferuje ich całkiem dużo. Możemy tam znaleźć klasyczne pensjonaty niczym z przed stu lat, czy też modne ostatnio gospodarstwa agroturystyczne, gdzie to mieszczuchy mogą choć na chwilę zaznać wsiowego żywota, bez wysiłku jak też tych wszystkich – niezbyt atrakcyjnych – robót gospodarskich jak wynoszenie obornika, wczesne wstawanie by karmić zwierzęta, itd. (ta moda przywodzi na myśl modernistyczne zachwyty nad wsią).

Z kwater w Zieleńcu możemy skorzystać również w lecie, tym bardziej że lokalny klimat jest szczególny i przypomina alpejski. Nic zatem dziwnego że w Kotlinie Kłodzkiej od dawien lokowane były kurorty znane kiedyś w całej Europie. Dzięki temu dzisiaj można przykładowo w Dusznikach – Zdroju podziwiać perły architektury, lub cieszyć się przepięknym parkiem w angielskim stylu.