Co obecnie mają do dyspozycji aktualnie rowerzyści na terenie naszego kraju.

Miłośnicy rowerów mają u nas coraz bardziej korzystne warunki do zajmowania się tym przyjemnym sportem. Wprawdzie daleko nam jeszcze do zachodnich krajów, gdzie rowerzyści są traktowani w zupełnie inny sposób, lecz po okresie zaniedbań wreszcie widać spore zmiany.

Przede wszystkim w wielu dużych i małych miastach tworzone są specjalne wytyczone ścieżki i trasy rowerowe Kraków, na jakich można się poruszać w bezpieczny sposób na jednośladzie – całkiem pomocna strona, mądrze jest odwiedzić. To właśnie bezpieczeństwo powoduje, że coraz więcej osób zaczyna się decydować na przygodę z rowerem. Przy kulturze naszych kierowców poruszanie się po ruchliwych ulicach jest zwyczajnie niebezpieczne, i sporo osób zwyczajnie się tego obawia. Rowerowe ścieżki umożliwiają jazdę z dala od samochodów, przez co nawet osoby z mniejszym doświadczeniem czują się tam bezpiecznie.

włoskie uliczki

Autor: Paulyoung Chen
Źródło: http://www.flickr.com
Zwiększającą się ofertę aktywnego spędzania wolnego czasu na rowerze mają również rozmaite turystyczne rejony. W nich wyznaczane są specjalne trasy, biegnące mniej uczęszczanymi ulicami, jakie niejednokrotnie odwiedzają najciekawsze miejsca w konkretnej okolicy. Są one dostosowane do różnych umiejętności turystów, przez co można spędzić na siodełku cały urlop (Jeżeli poszukujesz kierunku na urlop sprawdź coraltravel turcja wakacje) – w najnowszym artykule. Szlaki rowerowe w Polsce spotkać można w wielu miejscach, zarówno na terenach górskich, jak i nad jeziorami czy też morzem.

W dynamiczny sposób rozwija się również infrastruktura rowerowa, powoli dochodząc do zachodnich standardów. W wielu miejscach zaczynają funkcjonować liczne rowerowe wypożyczalnie, dzięki czemu nawet jadąc na krótki urlop można skorzystać z tej formy wypoczynku.