Co Polacy widzą w dyskusjach politycznych

Polska to szczególny kraj, gdzie w każdym kącie rozmawia się o scenie politycznej. Spory na te tematy kończą dowolną suto zaprawianą uroczystość w gronie rodzinnym. Kochamy ze sobą walczyć o własne poglądy polityczne. Mało tego, jeszcze większą radość sprawia nam udowadnianie błędów drugiej stronie. Ale nasze animozje to nie jedyny powód, dla którego uwielbiamy politykę.

stare ksiązki

Autor: christopher_brown
Źródło: http://www.flickr.com
Nic nie połączy tak silnie, jak wspólny wróg. Stąd też scena polityczna to świetny temat na zastępstwo. Jeśli nie wiemy w jaki sposób podtrzymać rozmowę, trzeba tylko poobrzucać jakiegoś polityka błotem i na pewno nasz współrozmówca na to zareaguje. Narzekanie to jeden z głównych sportów narodowych. Zawsze znajdzie się coś, na co jesteśmy w stanie ponarzekać w dużym gronie.

Stąd też tak wielką popularnością cieszą się w naszym kraju różnego rodzaju programy publicystyczne oraz debaty polityczne. Z ogromnymi wypiekami czekamy, aż któryś z gości w studio nie utrzyma ciśnienia i pierwszy złamie zasady kultury.

Chwytamy też często po książki na tematy polityczne. Odczuwamy ogromną potrzebę nie tylko bycia na bieżąco ze wszystkimi kwestiami, ale również zamierzamy wyrobić sobie własne zdanie na palące tematy. Najkorzystniej zrobić to po przejrzeniu paru lektur. A ponieważ nasi dziennikarze mają o czym się rozpisywać, takie wydawnictwa czyta się czasami jak dobrą sensację.

grzbiety książek na półce

Autor: irondsd
Źródło: http://www.flickr.com

W tym obszarze zabłysły nam nawet wielkie gwiazdy. Bardzo poczytnym pisarzem, przedstawiającym polityczną rzeczywistość naszego kraju, jest bez wątpienia Tomasz Lis. Jego debiut „Co z tą Polską?” bił rekordy popularności. Wprawdzie były także niepochlebne opinie, ale musimy zaznaczyć, że tą książką (sprawdź: informacje o xlm), popularny dziennikarz zasiał ferment w narodzie.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu – ta witryna (https://www.krainazabawek24.pl/category/gry-i-zabawki-puzzle) również z pewnością przypadnie Ci do gustu!

Kolejne jego publikacje nie były już takim sukcesem jak debiut.

Warto tylko dodać, że w polskiej historii mieliśmy mnóstwa mądrych pisarzy politycznych, którzy swoimi dziełami pragnęli zmienić oblicze naszego kraju. Scena polityczna zawsze będzie nas pociągała. I nie przestaniemy o niej pisać ani spierać się. Byłoby jednak wspaniale, gdyby z tych rozważań wykluło się coś pięknego.