Co warto zobaczyć w Nowym Targu? Kiedy odwiedzić to miasto? Na co zwracać uwagę?

Nowy Targ to idealne miasto położone w granicach województwa małopolskiego, które jest bardzo dobrym punktem wypadowym dla wielbicieli Podhala. Nowy Targ, zlokalizowany u zbiegu bardzo kluczowych w tym rejonie rzek: Białego i Czarnego Dunajca jest miejscem, z jakiego możemy wyruszyć zarówno w Tatry, jak i w Pieniny. Malownicze oraz pięknie pod kątem turystycznym są też najbliższe okolice tego miasta. Inne informacje – pod tym adresem szybko zdobędziesz podpowiedź.

tatry

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Sam Nowy Targ także może zadziwić licznymi zabytkami i atrakcjami. Jednym z cenniejszych zabytków tego miasta jest stary kościół parafialny, któremu patronuje św. Katarzyna. Położony jest on w pobliżu rynku, a w jego bryle dostrzec możemy ślady wielu stylów obowiązujących w poprzednich wiekach w architekturze. I tak prezbiterium prezentuje typowy styl gotycki, podczas gdy w wyposażeniu świątyni bezsprzecznie panuje barok.

Nowy Targ może się poszczycić jeszcze inną, bardzo istotną budowlą sakralną. Jest to drewniany kościółek świętej Anny, którą miał zbudować pewien kupiec, cudem uratowany przed zbójami. Powinniśmy wybrać się również na rynek, na jakim znajduje się niewielki ratusz a także pomnik najwybitniejszego twórcy pochodzącego z Podhala – Władysława Orkana, dzięki któremu ziemia ta stała się rozpoznawalna dla wszystkich Polaków. Warto odwiedzić Nowy Targ, dla zabytków, ale również dla bliskości cudownego obszaru południowej Polski. Nowy Targ to bardzo dobre miejsce wypadowe, ażeby poznać inne interesujące miejsca tego rejonu naszego kraju.

Jeżeli pozostajesz otwarty na nowe dane na omawiane tematy, to przenieść się do portalu (https://www.hotel-garden.pl/o-hotelu), a znajdziesz w tamtym miejscu ważne wiadomości, które będą niezwykle potrzebne.

Stąd więc noclegi Nowy Targ cieszą się bardzo znaczną popularnością przez cały czas. Na pewno warto tu przyjechać w okresie zimowym, zwłaszcza to idealna oferta dla wielbicieli sportów zimowych.

Czas letni jest także kuszący dla wszystkich, dla tych, co lubią odpoczywać aktywnie i bardziej pasywnie. To szansa, żeby pochodzić po górach oraz zregenerować siły. W okresie sezonowym o noclegi może być trudno, bo do Nowego targu przyjeżdża bardzo wiele osób, warto więc odpowiednio wcześniej zarezerwować nocleg. Gdzie poszukiwać ofert? Najbardziej korzystnie online, gdzie ogłasza się najwięcej hoteli, pensjonatów i kwater. Polecam szczególnie odwiedzić te . Łatwo więc porównać różne oferty i wybrać najbardziej odpowiednią dla własnych możliwości.