Cudowne urlop 2014 nad polskim morzem w Zatoce Pomorskiej

Międzyzdroje to letnia stolica Pomorza Zachodniego i uzdrowisko o ponad 100-letniej historii. Miasto położone jest w środkowej części wybrzeża wyspy Wolin, nad Zatoką Pomorską. Międzyzdroje to kurort niewiarygodnie piękny. Ładne domy i domy wczasowe rozlokowane wśród drzew, deptak, molo, port rybacki, wydmy, piaszczysty brzeg i morze doskonale się tu ze sobą komponują i stanowią ekspresyjną całość. Bardzo duża baza noclegowa proponuje licznym turystom apartamenty położone przy samej plaży a także interesujące cenowo noclegi. Międzyzdroje to, albowiem realny turystyczny eden.

Plaża, Międzyzdroje

Autor: Matthias Haas
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej znanym miejscem spacerowym w Międzyzdrojach jest molo o długości 395 m, znajdujące się w środkowej części miejskiej plaży, przy amfiteatrze i pasażu handlowym. Molo jest równocześnie przystanią morską, z której można wyruszyć chcąc odwiedzić Świnoujście i niemieckie porty wyspy Uznam. Ciekawostką jest znajdująca się po wschodniej części wejścia na molo szafka meteorologiczna z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego w. informująca turystów o stanie pogody. Szafka ma wyjątkowo misterne, piękne upiększenia i jest zabytkowym obiektem niedużej architektury.

W nadmorskiej części miasta mieszczą się historyczne zabudowania kurortu i Park Zdrojowy imieniem Fryderyka Chopina z pomnikiem tego wybitnego artysty i pianisty. Międzyzdroje niejednokrotnie kojarzą nam się ze znanymi artystami – na pewno za sprawą odbywającego się tu do dwu tysięcznego szóstego roku Festiwalu Gwiazd. O tej kultowej imprezie przypomina nam ciągnąca się obok hotelu „Amber Baltic” Promenada Gwiazd z odciskami dłoni popularnych z polskiego kina aktorów i artystów. Historia Promenady Gwiazd sięga tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego szóstego roku, kiedy w trakcie Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd swoje dłonie odcisnęli tutaj pierwsi, polscy aktorzy. Przy Alei stoi ławeczka Gustawa Holoubka, gdzie można odetchnąć u boku figury tego rewelacyjnego aktora i reżysera. Nie tylko odciski dłoni, lecz również całe znakomitości można zobaczyć w Gabinecie Figur Woskowych. Stoją tutaj artyści, politycy, postacie z bajek a także osoby o niestandardowym wyglądzie. Poszukując pomysłu na wakacje 2014 oraz licząc na aktywny wypoczynek można śmiało postawić na Międzyzdroje.

Międzyzdroje mogą pochwalić się fantastyczną plażą z jasnym i niezwykle drobniutkim piaskiem. Plaża miejska jest rewelacyjnie zagospodarowana – są tu wypożyczalnie sprzętu morskiego, ślizgawki wodne, można wykupić przejażdżkę „bananem” czy skuterem wodnym. W sezonie na cudowną zabawę zaprasza wczasowiczów dyskoteka Copacabana.

W Międzyzdrojach odbywa się sporo ciekawych imprez które przyciągają tłumy uczestników i widzów. Najważniejsze z nich, to: Eurofestiwal, Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Perła Bałtyku, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic – Festiwal Muzyki Klasycznej i Romantycznej, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Europejski Festiwal Gwiazd, Muzyczne lato w Międzyzdrojach, Międzynarodowe Czwartki Organowe, Spotkania Artystyczne Seniorów Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar miasta Międzyzdroje oraz Morskie Zaduszki. Wakacje nad morzem Bałtyckim mogą okazać się znakomitą okazją do odrobiny wariactwa i aktywnego wypoczynku – zajrzyj na stronę.

Międzyzdroje leżą w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Na jego terenie są najwyższe klify w kraju – wznosząca się tu góra Gosań osiąga dziewięćdziesiąt trzy metry. U stóp stromych urwisk położona jest wąziutka, skalista plaża. Najbardziej znanym mieszkańcem tutejszego odcinka wybrzeża jest foka szara, występująca na liście zagrożonych gatunków w „Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt”. Na starych i wyrośniętych dębach, sosnach i bukach swoje gniazda budują bieliki, których liczebność w Parku ocenia się na 3 – 4 pary lęgowe. Sądzi się, że w okolicach Parku gniazduje następne 6 – 7 par. W okresie zimowym zwiększa się tutaj ilość ptasich drapieżników i można doliczyć się tu wówczas około 30 gatunków. W Parku występuje również interesująca roślinność, m.in. leciwa buczyna pomorska obrastająca klify, około 8 gatunków storczyków i jedyny krajowy gatunek liany – wiciokrzew pomorski. W Wolińskim Parku Narodowym znajduje się również urocze jezioro domki nad jeziorem Wicko Wielkie z wyspą Wielki Krzek. Ciekawostką botaniczną są tu gatunki roślin, które lubią sól, dajmy na to świbka nadmorska. Obszar ten określany jest Wsteczną Deltą Świny, bowiem w trakcie sztormów morze przedostawało się korytem rzeki w ląd zostawiając tu słone osady. Piękno delty całkiem można docenić patrząc się na nią ze wzniesienia Zielonka. Inne znajdujące się tu jeziora to Czajcze, Żółwińskie i Kołczewo. Obfitują one w ryby i są ulubionym miejscem wydr. Wyjątkowa natura Wolińskiego Parku Narodowego przedstawiona jest w tutejszym Muzeum Przyrodniczym.

***Całkowitą ropozycję na wczasy 2014 w Międzyzdrojach można odnależć w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na niżej zamieszczone linki:- hotele Międzyzdroje- noclegi Międzyzdroje- agroturystyka Międzyzdroje