Czemu nasze góry cieszą się takim zainteresowaniem wśród turystów, gdzie można szukać noclegów.

Każdego roku góry w naszym kraju odwiedzają setki tysięcy turystów, i to tak naprawdę praktycznie przez cały rok. Zima to rzecz jasna okres śnieżnych szaleństw, setki ośrodków narciarskich i snowboardowych czekają na wielbicieli takiej aktywności. Szczególną popularnością cieszy się okres Bożego Narodzenia oraz zimowych ferii, wtedy zdecydowana większość noclegów będzie wynajęta i ciężko trafić na coś wolnego.

noclegi w Zakopanem

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Dużą popularnością cieszy się także okres letni, z kolei wtedy panują idealne warunki do tego, aby wędrować po wspaniałych górach i podziwiać ich piękno. Jeżeli ktoś nie przepada za tłumami, to może się też zdecydować na wyjazd na wiosnę lub jesienią, wówczas jest dużo mniej gości, szlaki nie są przepełnione a ceny za noclegi (sprawdź tutaj noclegi krosno) znacznie niższe. Jak się okazuje, różnice w cenach pomiędzy różnymi okresami naprawdę się mogą różnić, planując wyjazd w góry warto również na to zwrócić uwagę. W praktyce najdrożej będzie w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych, ale także w okresach, w jakich góry odwiedza największa ilość turystów. Od dawna rekordy cenowe bije nasza górska stolica, czyli Zakopane. W ładne, słoneczne dni ciężko myśleć tam o jakimś wolnym pokoju, a jeśli się już coś znajdzie, to za całkiem spore ceny. Zakopane jest najpopularniejszą miejscowością turystyczną na południu kraju, a popularność taka będzie się przekładała na to, że apartamenty zakopane centrum będą miały takie wysokie standardy. Właściciele obiektów doskonale zdają sobie sprawę, że bez żadnego problemu znajdą chętnych i dlatego dbają o jakość oferowanych usług, zobacz: apart-center.pl/.

nocleg

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo taniej będzie już parę kilometrów od centrum i w pobliskich miasteczkach. Na przykład Kościelisko noclegi wynająć będzie można za znacznie niższe kwoty, niż w Zakopanem, ale oczywiście niedogodnością będzie to, że wszędzie będzie trochę dalej (szukaj miejsca na wakacje). Jednak jeżeli komuś przeszkadzał nie będzie nocleg lekko uboczu, a nastawia się jednak na niższe opłaty, to taki wybór będzie zdecydowanie polecany, szczególnie że w tego typu miejscach nie ma problemów z uciążliwymi niekiedy w Zakopanem tłumami turystów.