Czemu Szczawnica jest tak popularnym rejonie na urlop, jakie atrakcje oferuje turystom.

Jednym z istotniejszych kryteriów, jakie bierze się pod uwagę przy wyborze miejsca na odpoczynek, jest dostęp do rozmaitych turystycznych atrakcji. Najlepiej, jeśli dana okolica oferowałaby coś dla osób w różnym wieku i o rozmaitych zainteresowaniach, wówczas można liczyć na duże zróżnicowanie turystów. Na pewno do tego typu miejsc będzie się zaliczać Szczawnica, jaka jest jednym z najbardziej popularnych turystycznych miejscowości na południu Polski. Położona jest niedaleko granicy ze Słowacją i otoczona uroczymi górami. Tak naprawdę to góry stanowią jedną z największych atrakcji tego rejonu, oferując niezliczone ilości rowerowych i pieszych szlaków. Pośród nich mogą znaleźć coś odpowiedniego dla siebie zarówno osoby chcące odpocząć, jak też szukające adrenaliny i wyzwań. Adrenaliny na pewno dostarczy także płynący przez okolicę Szczawnicy Dunajec. Na tej właśnie rzece organizowane są bardzo popularne spływy tratwami, ale coraz bardziej popularny staje się też rafting i kajaki.

domki letniskowe szczawnica

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
domki letniskowe szczawnica

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Ponieważ co roku do tego miasta przybywają setki tysięcy turystów, to baza noclegowa jest tam naprawdę mocno rozbudowana. Na turystów czekają między innymi cieszące się ogromną popularnością domki letniskowe Szczawnica. Położone są one często na zboczach łagodnych gór i otoczone zielonymi łąkami czy lasami.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeśli tak, to śmiało zobacz, co znajdziesz w ofercie transport krajowy drobnicowy, która tyczy się podobnej problematyki.

Ich popularność bierze się stąd, że są przeważnie kompleksowo wyposażone we wszystkie niezbędne do przyjemnego spędzania czasu akcesoria, to znaczy sypialnie, kuchnię i łazienkę. Dzięki temu można bardzo wygodnie spędzić w takim miejscu nawet długi urlop, co też wielu ludzi czyni. Domki Szczawnica mają jeszcze tę jedną dużą zaletę, że przy większym gronie osób w nich mieszkających wychodzą bardzo atrakcyjnie cenowo, a poza tym gwarantują sporo prywatności (poznaj więcej).

Kolejną popularną kategorię noclegów stanowią kwatery prywatne, sporo urlopowiczów będzie się decydować także na jeden z licznych w okolicy pensjonatów. Natomiast dla osób z większymi oczekiwaniami polecić można ekskluzywne, kilku gwiazdkowe hotele, jakich parę także się tam znajdzie – dowiedz się więcej tutaj.