Czemu warto wybrać do Rzeszowa? Co ma do zaoferowania ta miejscowość? Jakimi cechami się odznacza?

Rzeszów leży na granicy Pogórza Karpackiego i Kotliny Sandomierskiej nad rzeką Wisłok. Bliskość rzeki z początku była zjawiskiem negatywnym, tak było aż do wyregulowania rzeki w początkach dziewiętnastego wieku. Miasto przed regulacją było otoczone dużą liczbą bagnistych terenów, jednak niektóre robiono z premedytacją, celem polepszenia obronności miasta.

hotel

Autor: d.neuman
Źródło: http://www.flickr.com
W mieście mamy rezerwat przyrody Lisia Góra, znajduje się on nad Zbiornikiem Rzeszowskim. Zalew ten został sztucznie utworzony w 1973 roku. Plany przedstawiały się tak, iż zbiornik będzie pełnił funkcje wypoczynkowe i retencyjne. Na skutek stałego nanoszenia mułu z górnego Wisłoka na terenie zbiornika zaczęły powstawać liczne wysepki, które w dużym stopniu zmniejszały możliwości retencyjne, ale też wypoczynkowe. Od wielu lat stosowane są różnorakie działania oraz odmulanie rzeszowskiego zbiornika.

W Rzeszowie miło jest wypoczywać, ponieważ jest tutaj sporo różnych terenów zielonych. Jednym z nich jest dla przykładu Park Kultury i Wypoczynku. Jest położony w miejscu zalewowym pomiędzy Mostem Lwowskim a Mostem Karpackim. To największy rzeszowski park, stanowi naturalną ochronę miasta w przypadku zagrożenia powodzią. Najważniejsze założenia architektoniczne powstały w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku, w tym czasie na lewobrzeżnej części rzeki powstawały spore osiedla do zamieszkania. W parku musimy obejrzeć niewielką estradę przeznaczoną na koncerty, w tym miejscu

hotel

Autor: Holiday Inn Express San José Airport
Źródło: http://www.flickr.com

w porze letniej robione są zabawy plenerowe. Rzeszów jest bardzo popularnym miastem, każdego roku przyjeżdża tutaj sporo gości.

Noclegi w Rzeszowie są na bardzo dobrym poziomie (sprawdź Best Western Hotel – https://coraltravel.pl/Egipt/Sharm-El-Sheikh/hotel/REGENCY-PLAZA-AQUA-PARK—SPA-RESORT/3916/40-4883-24FF.html – Ferdynand), nieważne czy mowa o luksusowych miejscach, jak hotele w centrum Rzeszowa, albo zwykłych, swojskich pensjonatach. W tym mieście jednocześnie ma miejsce sporo kursów oraz konferencji, do Rzeszowa przyjeżdżają więc przedstawiciele wszelakich zawodów. Atmosfera miasta zachęca do kształcenia się, wszędzie są zabytki i ślady przeszłości. Po szkoleniu można pójść na miasto, by przekonać się jak wygląda tutaj nocne życie. Sporo jest miejsc, gdzie możemy zobaczyć się ze znajomymi. Więcej: