Czy telewizja to misja czy rozrywka?

Odkąd na świecie pojawił się genialny wynalazek jakim jest telewizor, ludzkość oszalała na jej punkcie. Odbiornik telewizyjny stał się przedmiotem westchnień wszystkich mieszkańców naszej planety. Teraz telewizor jest nieodłącznym elementem naszej egzystencji. Jest on niezbędnym elementem wyposażenia dowolnego domu. Otrzymał on też centralne miejsce w naszym pokoju gościnnym. Co raz częściej rodziny decydują się na parę odbiorników, tak by każdy członek rodziny miał wolność wyboru. Znamy przecież z autopsji, jak zwykle kończą się wojny o władzę nad pilotem.

Telewizja jest dla nas ucieczką od trudów dnia codziennego. Uwielbiamy po stresującym dniu umościć się wygodnie na kanapie i obejrzeć ulubiony film. Przemęczeni wieczną gonitwą chcemy lekkiej rozrywki, która ukoi nasze zszargane nerwy. Legendarne kabarety, błyskotliwe komedie, a niekiedy coś poważniejszego, dla równowagi. Ale od pewnego czasu nad programem telewizyjnym skłębiły się gradowe chmury. Ze wszystkich stron słychać wzburzone głosy, które wykrzykują, że klasa programów, pokazywanych w obecnej telewizji, jest na niepokojąco niskim poziomie. Wylewamy pomyje na płytkie i naiwne seriale, wulgarne skecze i przerost formy nad treścią. Obecnie program tv jest pełen paradokumentalnych seriali, które ogłupiają ludzi. Czy w takim razie telewizja straciła swoją misję?

program telewizyjny

Autor: Anthony Quintano
Źródło: http://www.flickr.com

W rzeczywistości, zarówno telewizja, jak i pozostałe media, po prostu podąża za duchem czasów i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom widzów. Jeżeli któryś serial nie ma wystarczającej oglądalności, to zostaje wyrzucany z ramówki.

Nie wahaj się! odwiedź nasz news (http://eccotravel.eu/p/australia) i poleć go wszystkim. Wszyscy odniesiecie korzyść! To ważne, by dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Zatem, w zdecydowany sposób to społeczeństwo jest odpowiedzialne za to, co widzimy w naszej telewizji. Nie zapominajmy także, że gusta są rozmaite. Dla wielbicieli wysokiej kultury istnieją tematyczne kanały, do których już wszyscy Polacy mają dostęp.

Tego typu wielorakość jest nam bardzo potrzebna. Każdy z nas przecież ma niekiedy chęć na głupi żart, który rozładuje napiętą sytuację. W naszej codzienności zbyt dużo jest powagi. Dzięki nowym propozycjom telewizji publicznej mamy obecnie prawo wyboru, z czego chcemy się pośmiać, a nad czym powzdychać.