Czym jest miłość na odległość i czy jest w ogóle możliwa? Jak można ją określić? Czy ma szansę żeby przetrwać?

Niezwykle istotne pytanie, czy uczucie na odległość jest możliwe? Można powiedzieć, że jednak nie, bo prawdziwa miłość polega na ciągłym spędzaniu ze sobą czasu. Jaki mamy więc związek, gdy widzimy się nie tak często, jak tego chcemy, ale kiedy jest to możliwe, czy w czasie świąt, urlopu w pracy czy wakacji? Można więc stwierdzić, iż taka miłość nie ma sensu, jednak dobrą odpowiedzią niech pozostanie stwierdzenie, że to zależy.

randka

Autor: MaloMalverde
Źródło: http://www.flickr.com

Znane są przypadki związków, które przez pewien czas były relacjami podzielonymi znaczną odległością, a potem tworzyły się z tego wspaniałe pary. Pomimo to pojawia się mnóstwo wątpliwości, że jak można pozostawać z kimś w relacji i się nie widywać regularnie, jednakże istnieją ludzie, którzy znoszą próbę czasu. Oczywiście istnieją też tacy, którzy jednak nie dają rady, gdyż jest zależne to od tego, na jakim etapie jest nasz związek i jak dorośli są ludzie. Jeśli z kolei chodzi o początek relacji to trzeba być ostrożnym, gdyż na samym początku niezbędne są częste kontakty.

Powinniśmy się poznawać. Smsy, wiadomości na facebooku czy choćby najpiękniejsze tradycyjne listy nie będą zamiennikiem prawdziwego poznawania siebie nawzajem.

Zamieszczone w tym miejscu artykuły są według Ciebie zbyt skąpe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę reklama na szybie samochodu, na której przeczytasz podobne kwestie.

Drugiego człowieka bowiem możemy przez regularny kontakt z nim, przez postępowanie w różnych sytuacjach, w pracy, jak traktuje pozostałych ludzi. Tego na odległość nie sprawdzisz. Największe niebezpieczeństwo sprowadza się do tego, że często na odległość nie kochamy realnej osoby, a tylko jej wyidealizowany obraz. Gdyż widząc się raz na kilka tygodni jesteśmy rozanieleni, stęsknieni, szczęśliwi, że znów możemy się spotkać.

Ważne więc, by się do tego momentu przygotować. Tak więc miłość na odległość to właściwe antidotum na samotne kobiety czy samotnie żyjących mężczyzn. Nie musimy być samotni, gdyż możemy kogoś spotkać i nawet spotykać się rzadko, ale mieć świadomość, że się kogoś ma, że mamy szansę do kogoś wrócić. To niezwykle istotne, ponieważ jesteśmy predestynowani do miłości i z pewnością lepiej funkcjonujemy, kiedy darzymy miłością kogoś i sami Odczuwamy tę miłość. Pamiętajmy jednak, że taka miłość może się przerodzić w coś bardziej poważnego. Wtedy jednak wszystko zależy od nas, tego czy umiemy się poświęcić.