Czym powinna odznaczać się pościel do hotelu? Jakiego rodzaju musi spełniać wymogi?

Z pewnością przed wyborem typu pościeli do swojego hotelu należy pamiętać, iż całkowicie inne wymagania stawia się przed pościelą do hotelu, a inne przed taką do domu. Trwałość pościeli hotelowej musi być na pewno większa niż domowej, szczególnie iż pościel do hotelu poddawana jest częściej procesowi konserwacji. Na pewno przed doborem typu pościeli do hotelu należy mieć na uwadze, że zupełnie odmienne wymagania stawia się przed pościelą hotelową, a inne przed domową.

pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Wytrzymałość tego typu pościeli musi być na pewno bardziej znaczna niż domowej, zwłaszcza, iż pościel hotelowa poddawana jest częściej procesowi konserwacji. Pościel pościel trójwymiarowa hotelowa jest pościelą przemysłową, jaka powinna spełniać najbardziej istotne wymagania – wytrzymałościowe, jak i estetyczne. Powinna więc mieć dosyć dużą wytrzymałość na dość częste pranie przemysłowe w temperaturze 95 stopni Celsjusza – kliknij to.

Musi być odporna na maglowanie, na pillingowanie i procesy dezynfekcji. Cechą jaka wyróżnia pościel hotelową jest z pewnością gramatura tkaniny który ma około 160 g/mkw. Dla pościeli domowej jest to około 125 g/mkw. Jednym z najbardziej znanych czynników takiej pościeli, jakie odróżniają tę rodzaj od domowej pościeli jest przepis prania oraz konserwacji oraz środowisko, gdzie ten proces ma miejsce. Pościel tego rodzaju można prać tylko w niskich temperaturach, bez agresywnych środków piorących, najbardziej korzystnie zaś ją wysuszyć rozwieszoną na sznurku – zobacz na dobre tkaniny do hotelu. Parametry mechaniczne i użytkowe pościeli są tak dobrane, iż nawet w najwyższym stopniu agresywny proces konserwacji nie będzie wpływał na jej zewnętrzny wygląd, długość użytkowania oraz zachowania pewnych wymiarów konfekcji po praniu.

Tego typu właściwości możemy uzyskać stosując tkaniny o odmiennej strukturze oraz innym wykończeniu niż tkaniny do domowego użytku. Ażeby powstała tkanina o najbardziej niezbędnych parametrach, powinno być wykorzystane długie, czesankowe włókno, jak najbardziej maksymalnie gładkie. Im bardziej gładkie i długie włókna, tym bardziej cienka i bardziej mocna tkanina. Do produkcji tego typu pościeli używa się fachowych nici szwalniczych, najlepiej rdzeniowych, które są odporne na wpływ wysokich wartości temperaturowych.