Czytanie konieczne dla rozkwitu dzieci

Stajemy się społeczeństwem które , czyta coraz mniej. A wszak czytanie nadzwyczaj pozytywnie wpływa na ludzki rozwój. Rozszerza zasób leksykalny, uczy samodzielnego myślenia, lecz najistotniejsze jest to, że czytanie lektur to wielka radość.

książki

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Czytając książki mamy możliwość modyfikować fantazję. Sami obsadzamy role, obmyślamy tło i kierujemy akcją.

Jeśli znajdziesz w przedstawianym tekście coś cennego dla Ciebie, to bez zwłoki zbadaj koniecznie także tamto źródło (https://www.winnicadwiegranice.pl/) – w nim także przeczytasz dużo interesujących informacji.

Dobra książka pobudza i ożywia intelekt. Czytanie książek poprawia talenty językowe-

Uczucie do książek należy zaszczepić maluchowi jak najwcześniej, zatem tak ważne jest czytanie lektur maluchom. Czytanie poszerza doświadczenia językowe malucha, rozwija słownictwo, naucza pokazywać myśli i pojmować metody mówienia. Im bogatszy język, tym sprawniejsze wyrażanie osobistego sądu, lepsza zdolność wizualizowania uczuć i pragnień. Czytanie książek poprawia umiejętność samodzielnego myślenia i określania koncepcji niezbędnych do poprawnego działania w społeczeństwie.

Czytanie książek to jeden z najskuteczniejszych sposobów relaksu. Podróż w świat fantazji daje odpoczynek i tak pomocną dzisiejszym pociechom ciszę, głównie po zanadto długim oglądaniu telewizji- , czy graniu na komputerze.

Samodzielne czytanie wyrabia w dziecku cierpliwość i zdolność przewidywania. Lekcja samodzielnego czytania jest cząstką mądrego wychowania, polegającego między innymi na stworzeniu nastroju, w jakim nie wszystko musi być szybko, natychmiast. Poprawia postawę wytrwałości, koncentracji nad tym, co się czyni. Tekst książki niejednokrotnie staje się pretekstem do rozmowy z rodzicielami, czy równolatkami na ważne dla malucha zagadnienia.

Czytanie dobranych książek bywa polecane jako forma leczenia psychoterapeutycznego pociech nieśmiałych, albo nadto zadziornych. Czytanie naucza empatii i wrażliwości.
Nie ma wątpliwości, że czytanie jest konieczne dla rozkwitu pociech. Na szczęście stanowi jedną z niewielu niezbędności życiowych, jaka jest zarazem miła. Służy harmonijnemu rozwojowi intelektualnemu i emocjonalnemu, również co najlepsze dla samego czytelnika, zapewnia sporo zabawy.