DJ na wesele albo orkiestra – pytanie jakie zadają sobie wszyscy Nowożeńcy przygotowujący przyjęcie weselne

W czasie przygotowywania przyjęcia ślubnego zbliża się moment, w jakim należy obrać oprawę muzyczną. Niejednokrotnie najpierw zastanawiamy się czy wyłonić orkiestrę weselną czy DJ na wesele, a potemprzygotowujemy listę kawałków muzycznych przy, których będziemy się bawić. Kiedy rozmyślamy czy zamówić DJ na wesele czy orkiestrę, nie raz nie wiemy do końca którą podjąć decyzję. Na przekór pozorom nie jest wcale łatwy i powinien być starannie przemyślany.

młoda para

Autor: Rick Flores
Źródło: http://www.flickr.com
Pewnie nikt z Nas nie chce aby zaproszeni weselili się przy muzyce techno puszczanej przez DJ-a, ani przy orkiestrze weselnej, której wokalista nie umie śpiewać. Przy wyborze decydujący jest wiek gości zaproszonych i poznanie ich ulubionego stylu muzycznego. Dla młodych gości odpowiedniejszy byłby DJ na wesele, który nie będzie nas zasmucał utworami, jakich nikt nie zna. Jeśli na weselach przeważają zaproszeni starsi to odpowiednim wyjściem jest orkiestra, która zagra także kawałki „starej daty” a także nowe dla młodej cząstki zaproszonych. Istotnym składnikiem decydującym o wyborze jest cena. Wiadomym jest, iż Para Młoda poszukują na każdym kroku oszczędności i temu obranie DJ na dekoracje weselne bielsko-biała jest na pewno niejednokrotnie bardziej opłacalne, ponieważ przeważnie zespół weselny złożony jest z minimalnie 2-3 osób. Należność uzależniona jest przede wszystkim od wielkości miasta, ilości zaproszonych gości, czasu w którym jest wesele, długości zabawy weselnej itp.

Muzyka grywana na żywo jest zapewne lepsza i gdy w orkiestrze zatrudniony jest wspaniały wodzirej umie rozkręcić najmniej energicznych członków rodziny. Wiadomo obranie zespołu weselnego jest niełatwy, bardzo często wybieramy ją podpytując znajomych albo rodzinę. Często niedroga orkiestra to grupa kolegów, którzy chcą sobie dorobić i niezbyt przywiązują uwagę do sprzętu, nagłośnienia, przeprowadzania zabawy i nie raz lubią popijać mówiąc, iż „to na ładniejszy głos”. Należy pamiętać, iż muzyka na weselu jest kluczowa. Bez niej nawet najznakomitsze jedzenia i najpiękniejsze ubiory nie zastąpią fajnej zabawy.

Źródło: DJ Mario – dj wesele Wrocław