Dlaczego poleca się postawić na wakacje na Mazurach?

Każdego roku coraz większy procent Polaków wybiera urlop poza granicami naszego pięknego kraju. Jest jednak pewne powiedzenie, które brzmi: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Jest to prawda, lecz należy postawić sobie pytanie dlaczego wolimy wyjeżdżać za granicę zamiast spędzić wakacje w Polsce? Czy wystarczająca znajomość wszystkich regionów Polski powoduje, że zaczynamy szukać czegoś odmiennego? Prawdopodobnie nie. Czy przyjaciele zasugerowali nam, że w Chorwacji jest fantastycznie, że w 2014 roku trzeba wybrać się właśnie tam? Jest to prawdopodobne.

na Mazurach

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
A może pewne miejsca w naszym kraju są za słabo zareklamowane? To też wydaje się być możliwe. I tak też najprawdopodobniej jest w przypadku Mazur – terenu geograficzno-kulturowego leżącego w północno-wschodniej Polsce. Większość z nas wie chyba o Mazurach lecz albo nie było szansy aby tam pojechać, albo wybrało się zaledwie kilka razy. Zamiast Mazur wybieramy wyjazdy poza nasz kraj, czasami wyjeżdżamy nad polskie morze lub w góry, a niekiedy nawet decydujemy się na pozostanie w miejscach zamieszkania.

Czy na stronie (www.horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/) coś Cię zaciekawiło? Masz chęć przeczytać więcej szczegółów na ów temat? Nie ma przeszkód. Musisz jedynie kliknąć w poniższy link.

Jednak co by mogło nastąpić gdyby Mazury nieco lepiej się wypromowały i zachęciły turystów do przyjechania w to miejsce? Urlop na Mazurach może być przeżyciem niezapomnianym.

Mówi się, że kiedy pojedziesz tam raz, będziesz pragnął powracać w te okolice co roku. Stwierdzenie to powstało pewnie za sprawą wielu zalet Mazur. Jeżeli znudziły cię bezbarwne noclegi w pokojach gościnnych lub namiotach, wypożycz żaglówkę i przemierzaj liczne jeziora regionu mazurskiego. Zapierające dech w piersiach widoki i bardzo czyste powietrze w tym niemal całkowicie nietkniętym przez człowieka miejscu pomagają zapomnieć o szarej monotonii oraz wszystkich kłopotach, które pozostały daleko za tobą. W wielu miejscach istnieje sposobność łowienia ryb, a te, które uda się złapać można osobiście przygotować i zjeść na kolację.

Przez większą część pobytu nie musisz nawet schodzić ze swojej łodzi gdyż można przez kilka dni żeglować bez przerwy i cieszyć się każdą chwilą obcowania z przyrodą. A kiedy będzie trzeba dopłynąć do brzegu by uzupełnić zapasy… cóż, uważaj by nie zmarnować ani jednej chwili ale jak najszybciej wrócić na łódź i popłynąć na szerokie wody fantastycznie położonych jezior. Odpoczynek w takim miejscu ukoi nerwy każdego przemęczonego mężczyzny, każdej przepracowanej kobiety i pomoże zapomnieć o całym świecie przez cały czas spędzony na urlopie (Jeżeli potrzebujesz kierunku na urlop zobacz wycieczki turcja coraltravel) na Mazurach.