Fitness jumping – reguły, rezultaty a także przeciwwskazania

Jumping fitness jest to nowy rodzaj treningów, jaki zdobywa coraz to ogromniejszą popularność.
Mówiąc w skrócie jumping fitness to skakanie na niewielkiej trampolinie.

Wariat i zakonnica

Autor: Kuźnia PR
Źródło: Kuźnia PR

Faktycznie jednak nie jest to takie proste, jak na początku się wydaje. W naszej ojczyźnie ćwiczenia na trampolinie, a więc jumping Szczecin dopiero staje się popularny. Coraz więcej klubów fitness wdraża do swojej oferty tego typu zajęcia. Ćwiczenia mogą być bardzo spokojne, polegające na delikatnym kołysaniu się na trampolinie, bez wybijania się w górę czy też podnoszące tętno (bieg w miejscu). Mogą także polegać na podskakiwanie (obydwie stopy odrywają się od trampoliny), w czasie którego wzmacniają się muskuły brzucha a także nóg.

Tylko teraz oceń trening personalny gdańsk ten tekst, który jest niesamowicie interesujący. Zrób to już w tej chwili! Zobaczysz, że rzeczywiście trzeba to zrobić!

Dzięki opcjom wykorzystania wielu ruchów i technik fitness jumping gwarantuje wszechstronny trening całego ciała (zmuszając muskuły, szczególnie głębokie, do prędkich skurczów), zaś mięciutka nawierzchnia skoczni zapewnia amortyzację, skutkiem tego nie obciąża stawów.

video

Autor: www.4taroty.pl
Badania pokazują także, że ćwiczenia na mini trampolinie będą stosowne dla starszych ludzi, mających kłopoty z zachowaniem równowagi. Wykazują także iż obciążenie, które wywołuje skakanie na trampolinie jest jednakowe tak na kostkach, plecach a także czole, gdzie zostało zmierzone (oraz o wiele niżej progu, w jakim kości mogą ulec uszkodzeniu), a w czasie biegania nasze kostki będą obciążone nieomal dwa razy bardziej od reszty ciała.

W czasie skakania na trampolinie stosunek zużycia tlenu w porównaniu do zapotrzebowania był czasem większy aniżeli w trakcie biegania na bieżni. Przy takim samym poborze tlenu, trzeba wykonać o 68 procent większy wysiłek w wypadku biegania niż skakania na trampolinie.