Gdzie spędzić tegoroczne wakacje, czyli parę inspirujących rekomendacji dla niezdecydowanych

Jeżeli podróże to wręcz wasze hobby, to zapewne nie będziecie mieć jakichkolwiek trudności z wyborem miejsca, w którym razem z rodziną lub z paczką kolegów spędzicie nadchodzące wakacje. Natomiast jeśli wyjeżdżacie z domu jedynie sporadycznie, to podjęcie wiążącej decyzji może okazać się naprawdę trudne. Tymczasem jednego możemy być w stu procentach pewni: każdy chce w wyjątkowy sposób spędzić chociażby te dwa tygodnie w roku i to zupełnie niezależnie od własnych pasji. Szukanie interesujących pomysłów w internecie jest dzisiaj już regułą, a i sami internauci z chęcią dzielą się własnymi doświadczenia: polecają miejsca godne odwiedzenia, jak również ostrzegają, np. przed nieuczciwymi restauratorami.

Aby nie kopiować pomysłów, które krążą w sieci warto wysunąć parę bardziej oryginalnych propozycji. Zamiast opalać się na plaży w Trójmieście bądź Łebie można aktywnie spędzić wczasy. Dla przykładu w czasie wolnym od pracy możemy pojechać nad Bałtyk albo na Mazury, aby tam zdobyć podstawowe patenty żeglarskie (szekla szeroka) lub wprost przeciwnie, wziąć udział w szkoleniu taternickim w Zakopanem (czytaj więcej). Opcjonalnie można również z o dużo większym rozmachem realizować swoje hobby – pasjonaci rowerowych wypraw w żadnym razie nie muszą szukać obleganych ścieżek na Pomorzu bądź Warmii, lecz w zamian mogą po prostu zwiedzić nieduże miejscowości na Dolnym Śląsku, a także na Jurze.

samolot

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com

Zupełnym przeciwieństwem spokojnego wypoczynku na Mazurach stają się wczasy na egzotycznych wyspach. Na podróżnych spragnionych słońca czekają cudowne plaże na Borneo, Wyspach Kanaryjskich czy Karaibach. Jeżeli ktoś jednak chce urlopowe wyjazdy rozpocząć od zwiedzania mniej odległych zakątków, to wystarczy, że zamówi bilety lotnicze Warszawa Bruksela i od tego miasta zacznie doroczne podróżowanie po stolicach europejskich – przecież bycie obywatelem Unii Europejskiej niesie jakieś zobowiązania. A poznanie historii innych narodów jest bardzo fascynującą przygodą, zwłaszcza wtedy, gdy nie trzeba tej historii uczyć się z książek. Obowiązkowo trzeba zobaczyć wielkie Koloseum we Włoszech, wspaniały Luwr i dostojną Notre-Dame we Francji, a także Big Ben w Londynie i… wiele innych sławnych obiektów zabytkowych.

samolot

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Podróżowanie jest o wiele przyjemniejsze, kiedy nie podróżuje się w pojedynkę. Stąd najczęściej wyruszamy na wczasy wraz z rodziną bądź najlepszymi przyjaciółmi. Kiedy rodzina się powiększa, czasami rezygnujemy z dalszych podróży, notabene całkiem niesłusznie. A w końcu niemowlę w samolocie podróżuje tak samo jak pełnoletni pasażerowie (dowiedz się więcej o podróżach). A jeśli wyruszamy już z siedmiomiesięczną pociechą do Berlina czy Barcelony, to oczywiście musimy pamiętać o spakowaniu najpotrzebniejszych rzeczy, czyli pełnowartościowego posiłku, mleka, a także akcesoriów i wszelkich przydatnych gadżetów do przewijania berbecia.