Góry Izerskie są piękne i stosunkowo tanie!

Polska to kraj nizin, lecz na pewno mieszkańcy południowej części mają okazję ze swoich okiem spoglądać na śliczne góry. Wiadoma sprawa – nawet Tatry mega wysokie to ogólnie nie są, lecz można śmiało powiedzieć, że niemal każdy miłośnik chodzenia po górach, nawet jeśli preferuje Czechy czy Italię, docenia docenić polskie góry. Czyli w jaki sposób zagospodarować fajnie swoje wakacje gdzieś w górach? Niewątpliwie trzeba rozpocząć planowanie wyjazdu od odnalezienia miejscowości, która niejako będzie bazą wypadową…

Góry Izerskie

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

A może Góry Izerskie są OK? W szczególności podróżni z Wrocławia oraz okolic bardzo lubią chodzenie po górach. Można w sumie powiedzieć, że chociaż często Polacy wybierają te trochę bardziej gwarne miejsca, to jednakowoż jeśli nie poszukujemy okazji do lansowania się, bez dwóch zdań nie możemy myśleć, że Góry – sprawdź więcej Izerskie nie są niesamowite, powodujące, iż w sumie będziemy jeszcze wiele razy chcieli do nich powrócić. No generalnie chodzenie po górach jest wielce wciągające, powodujące, iż wreszcie moglibyśmy odpocząć. Powinniśmy docenić również to, że chociaż całkiem często skarżymy się na wysokie ceny, to jednakże nigdy nie powinniśmy nie docenić tego, iż w końcu nierzadko na spokojnie można natrafić na te góry – hiperłącze – izerskie noclegi, które mimo wszystko aż takie bardzo drogie to ogólnie nie są. Można powiedzieć, że akurat baza turystyczna jest w południowej części naszego kraju nieźle rozwinięta.

Góry Izerskie

Autor: Ruben Holthuijsen
Źródło: http://www.flickr.com
Czyli jeśli nawet nie mamy zbyt wielu pieniędzy, tak czy siak nie powinniśmy niejako automatycznie zakładać, iż ciężko o fajny nocleg za całkiem niewielkie pieniądze. Jeśli w rachubę wchodzi typowo polska baza turystyczna, chyba wyłącznie w nadbałtyckim Sopocie bardzo ciężko o dosyć tani pensjonat czy hotel. Jednakże wypoczynek w górach, oczywiście nie mówimy o genialnych warunkach noclegowych, bez najmniejszego kłopotu musi nas zadowolić. Na sam koniec tekstu pewnie zajedzie nieco truizmami: we wszystkich przypadkach dbajmy o swoje bezpieczeństwo w czasie górskich wycieczek. Co prawda wiemy o tym doskonale, lecz tak czy siak ciężko myśleć, że we wszystkich przypadkach potrafimy się zachować!