Idea na idealny weekend – wycieczka do Krakowa

Kraków jak wiemy to kolebka tradycji, również architektonicznej. Z tej przyczyny zachęcamy by obejrzeć miasto z lotu ptaka. Falisty teren, Stare Miasto z Wawelem – ich widok pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Kochamy Kraków za zabytki, kulturę, szczególną atmosferę oraz miłe wspomnienia.

wycieczka

Autor: David Howard
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej znane miejsca Krakowa potrafimy wymienić wyrwani ze snu: Wawel, kościół Mariacki, Sukiennice… To one przyciągają tu rok w rok większość spośród 9,2 mln odwiedzających, w tym 2,5 mln zza granicy.
Jak wiemy, Kraków to miasto znajdujące się w „sąsiedztwie Pana Boga”. Bogatą listę kościołów, którą każdy rodak zwiedzić powinien zaczynają Katedra Wawelska, wymieniony powyżej kościół Mariacki czy opactwo benedyktynów w Tyńcu.

Każda uliczka Krakowa ma w sobie coś nieprzeciętnego. Spacerując po nich czujemy się tak jakby w jakiś trudny do zdefiniowania sposób czas zatrzymał się tam wieki temu. Miasto sprzyjające zadumie i…miłości. Wspaniale zachowane i posiadające pewną tajemnicę. Zabytki, klimat Starego Rynku, w którym usłyszymy głosy turystów z całego świata to powody dla których tak wiele osób pokochało to miasto.

Czy istnieje jednak możliwość dla przybyszy odwiedzających miasto, by choć przez moment wczuli się w klimat tego miejsca? Gdyż aby w pełni radować się krakowskimi, turystycznymi walorami mamy obowiązek zapewnić sobie choć parę noclegów.

Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, że Kraków to nie tylko i wyłącznie turystyczna mekka dla odwiedzających miasto, ale również wysoce rozwinięte gospodarczo, kuszące inwestorów i biznesmenów. Jeśli więc jesteśmy turystami lub przybyliśmy przeprowadzić pewne rozmowy i transakcje to warto wybrać taki nocleg, dzięki któremu wizyta w mieście będzie przebiegała miło i bezproblemowo. Baza hotelowa w związku z często organizowanymi, dużymi wydarzeniami zapewni nam tak wysoki standard, że noc którą zamierzamy spędzić w mieście królów Polski będzie niezapomniana.

Oczekujesz na następny artykuł? Chcę powiadomić Cię, że autorska strona internetowa (https://www.uannynowytarg.pl/REZERWACJA,9) jest już dostępna. Zatem zachęcam do zaglądnięcia.

Zwłaszcza, że na podróżników czeka ogromna baza hotelowa, setki kawiarni czy pubów, z których ponad 200 działa w najbliższym sąsiedztwie Rynku Głównego. I to w dużym stopniu z myślą o odwiedzających władze miasta dokonały rzeczy w polskich realiach wręcz niemożliwej, uznając zabytkową część miasta za tzw. park kulturowy. To sukces, którego nie nie miała odwagi powtórzyć żadna inna aglomeracja w kraju.