Idealne nakrycie do stołu – jaka zastawa będzie najmodniejsza?

Każda gospodyni marzy by zachwycić swoich gości. Można to wykonać na mnóstwo sposobów – przykładem jest odnalezienie perfekcyjnej zastawy stołowej.
Wszystko ma własne trendy, również talerze, misy i zestaw noży.

sklepy oferują nam mnóstwo wzorów i kształtów – nic więc dziwnego, że często mamy problem, co kupić. Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się na przykład talerze kwadratowe-dodatkowe czytanie. Tego typu talerze są niezwykle oryginalne oraz znakomicie wyglądają na stole, szczególnie obok gustownych elementów.
pediatra

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdę mówiąc talerze, zwłaszcza te do obiadu, to bardzo ważny składnik stołowej zastawy. Pełni on kilka funkcji.dentysta (kliknij i sprawdź)Talerze sprawiają, że je nam się z nich komfortowo bądź też nie. Właśnie one są odpowiedzialne za wzrokowy odbiór całości zastawy. Co więcej, talerze kwadratowe będą także wpływać na to ile zjemy – im mniejszy talerz, tym mniejsza porcja posiłku się na nim pomieści. Warto także zwracać uwagę na tworzywo, z jakiego talerze zostały zrobione. Im będzie grubszy, tym dłużej będzie można cieszyć się tą wspaniałą zastawą.
Kształt to nie jedyny aspekt, na który trzeba zwracać uwagę w czasie zakupu talerzy. Liczy się również kolor – czasami to on stanowi o naszym samopoczuciu przy jedzeniu i apetycie. Białe talerze kwadratowe są w największym stopniu klasyczne, to samo dotyczy koloru czarnego. Tego typu kolory pasują do wszystkiego, można je używać podczas tradycyjnego obiadu, ale także podczas poważnej oraz eleganckiej kolacji. Coraz częściej jednak panie wybierają inne barwy, żeby dodać swojej kuchni trochę więcej barw.
Jeśli chodzi o materiały, najlepiej wybierać talerze wykonane z ceramiki albo szkła. To najbardziej eleganckie talerze, są także odporne na zniszczenia lub zadrapania. Oferowane są też talerze wykonane z tworzyw sztucznych, jednak nie wywołują one tak dobrego wrażenia jak wykonane z ceramiki.

Do zastawy wybierz także pasujący zestaw noży,zestaw noży aby uzupełnić całość.
Talerze, szczególnie te eleganckie, to czasami dość duży wydatek. Warto mimo to mieć przynajmniej jeden droższy komplet stołowej zastawy, żeby być gotowym na wszelkie niespodziewane okazje.