Jak ułatwić sobie pobyt w kuchni. Są różne metody, a niektóre przybory naprawdę zaskakują swoją praktycznością

Praca w kuchni nie zalicza się do najprostszych, ale możemy sobie wszystkie te kuchenne zadania ułatwić stosując pomysłowe akcesoria. Bez wątpienia można podać tu wiele pomysłów, lecz na uwagę zasługuje zwłaszcza konkretna. Jest tak niezbędna, bo jest niezbędna w naprawdę wielkiej liczbie prac w kuchni. O czym mowa?

silikonowe foremki do pieczenia

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Stolnica silikonowa, zwana też matą silikonową, to zupełnie innowacyjna rzecz w kuchennych pracach. Na pewno przypadnie do gustu osobom, które z reguły do tego rodzaju pracy wykorzystywały kuchenny blat lub zwykłą, drewnianą stolnicę. Tego rodzaju mata ma bez wątpienia mnóstwo zalet. Po pierwsze nie ślizga się i nie zwija. wspaniale wytworzony gładki spód wspaniale dopasowuje się do blatu (więcej opcji).

Poza tym, całość jest tak zrobiona, że ciasto do niej nie przywiera. Oznacza to, iż nie musimy co jakiś czas posypywać mąką. Jednocześnie bardzo łatwo utrzymać ją w pełnej czystości. Wystarczy użyć do tego zmoczonej ściereczki i osuszać papierowym ręcznikiem. Jak mamy chęć możemy ją myć również w zmywarce.

Na wszystkich bokach znajdziemy przydatne miarki.

Chcesz zobaczyć następne artykuły odnoszące się do rozważanej tutaj problematyki? Jeśli tak, to wejdź na ten odnośnik i sprawdź wpis z www.

Są niezwykle funkcjonalne, gdyż pomagają w wycinaniu fragmentów ciasta, które muszę mieć wyznaczone wymiary. No i co istotne, stolnica silikonowa nie zajmuje dużo miejsca, więc po wykonane pracy możemy ja zwyczajnie zawinąć i ukryć w szufladzie. Popatrzmy jaka to zaleta w porównaniu z wykonanymi z drewna, standardowymi stolnicami – zazwyczaj nie mieliśmy pojęcia gdzie je schować. Co więcej, maty wykonanej z silikonu możemy stosować również w piekarniku. Maksymalna temperatura, którą może ona wytrzymać, to 230 stopni Celsjusza. Jest to na pewno ciekawy zamiennik takich materiałów, jak papier do pieczenia czy tłuszcz. To następna zaleta wykorzystywania stolnicy silikonowej.

Czas wypieków z Empikiem

Autor: Empik
Źródło: Empik

Oczywiście, jej przeznaczenie jest do standardowych prac na stole (stąd zresztą jej nazwa), niemniej jeżeli jest inna ciekawa, pomocna opcja, to dlaczego z niej nie skorzystać. Stolnica silikonowa to przyrząd bardzo użyteczny w kuchennych pracach (sprawdź również – ). Sprawdzi się wszędzie, a jak masz małą kuchnię to będzie wręcz doskonała.

Poszukując godnych przeczytania artykułów, wejdź na na ten odsyłacz. Naprawdę zalecam tę ofertę (http://www.cafepanamera.com/jamaica-blue-mountain), gdyż ona na pewno też przyciągnie Twój wzrok.

Nie dość, że zajmuje niewiele miejsca, to dzięki swojej elastyczności bardzo łatwo ją chować.