Jak zorganizować wakacje w mieście? Jak organizować pomysłowy czas młodzieży

Na wakacje nasze dzieciaki czekają z tęsknotą przez cały okres szkolny. Sumiennie spełniają swoje powszednie obowiązki. Odrabiają prace domowe, piszą skomplikowane klasówki, zdają egzaminy i starają się odpowiednio zachowywać. W gospodarstwie domowym także starają się nam pomóc. Dwa miesiące totalnej swobody z pewnością im się należą. Powinniśmy jednak postarać się o to, aby ten wolny czas został dobrze wykorzystany. Nie dopuśćmy do takiej sytuacji, gdy nasza pociecha spędza cały dzień przed monitorem. Wiadomo, w obecnych czasach zupełne odseparowanie od tego urządzenia nie jest możliwe, ale trzeba ten proces mieć pod kontrolą.

autobus niebieski

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Duże problemy w tym temacie posiadają rodziny, które funkcjonują w wielkich miejscowościach. Dzieciaki nie mają dla siebie innej alternatywy, jak jedynie bezmyślne gapienie się w monitor. My musimy pokazać naszym dzieciom, że istnieją pozostałe, dużo przyjemniejsze sposoby na spędzenie wakacji. To prawda, że dzieciaki, które wychowują się na wiosce mają dużą przestrzeń do zabawy. Ale duże miejscowości to z kolei mocniej rozbudowana propozycja kulturalna dla młodzieży. Stąd też sprawdźmy, jakie ciekawe zajęcia są organizowane w naszym mieście. Mnóstwo rejonów proponuje dzieciom półkolonie – link referencyjny. Są to zajęcia dla tych dzieci, które z pewnych przyczyn nie mogą nigdzie wyjechać na wakacje. Pod opieką kompetentnych pedagogów nasze maluchy są w stanie brać udział w różnych ciekawych spotkaniach, a także świetnie spędzić czas z rówieśnikami.

Także sami jesteśmy w stanie sprawić dzieciom radochę i zabrać je na wycieczkę w jakieś interesujące miejsce. Na szczęście Polska obfituje w wiele niezwykłych zakątków, które warto zwiedzić. Rozejrzyjmy się, jakie firmy w naszym mieście oferują wynajem (Lankamer – przewóz osób mazowieckie) busów. Wówczas możemy zorganizować osiedlową wyprawę albo zabrać wszystkich znajomych.


Wyświetl większą mapę

Autokary Kraków nie są takie drogie, a kiedy podzielimy się opłatami z innymi rodzicami, wyjdzie dużo oszczędniej. Ciekawą ofertę można znaleźć sprawdź moje źródło. Tego typu eskapada to wielka frajda dla naszych pociech. Powinniśmy sprawić im taką radość. Sami pewnie też miło spędzimy czas w taki sposób.