Jaki istnieje standard różnych hoteli? Jakimi kwestiami się różnią? Czy są specjalnie pokoje np. dla rodzin?

Standardowe wyposażenie takiego pokoju jest znane większości z nas, bo to tego typu hotele są bardzo często wybierane przez dużą ilość gości. W tego rodzaju pokoju oczywiście są łóżko, stolik nocny oraz półka przy każdym miejscu gdzie śpimy. W takim pokoju na pewno powinna znajdować się szafa, lustro i lampka nocna. W większości standardowych pokoi odnajdziemy także telewizor i radio. Jak prezentuje się wyposażenie dla hoteli w innych rodzajach pokoi?

w hotelu SPA

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Odnośnie pokoju w klimacie standardowym to nie możemy zapominać, iż na wyposażeniu jest również łazienka. Istnieją różne łazienki, różnie wyposażone, w zależności od jakości hotelu. W łazience znajdują się ręczniki kąpielowe i zestaw mydełek dla każdej osoby. W bardziej komfortowych hotelach są suszarki do włosów, wagi, a są także i zestawy innych kosmetyków. Kolejnym typem pokoju jest pokój rodzinny. To najczęściej rozbudowana wersja pokoju w klimacie standardowym. Mają większą powierzchnię, zaś wyposażenie nie różni się znacząco od modelu standardowego – więcej na .

Może być jednakowoż przystosowane do przyjęcia większości gości. To znaczy, że może być w nim większych rozmiarów szafa czy więcej krzeseł.

Sprawdź ten użyteczny tekst – prezentuje on pokrewną problematykę i zapewne również Cię zainteresuje. Nie czekaj zatem i kliknij tutaj.

Apartamenty są pokojami o standardowym wyposażeniu, mają jednakże aneks kuchenny, naczynia i sztućce. W tych pokojach możemy samodzielnie przyrządzić posiłki. Niekiedy może zdarzyć się, że w apartamencie mogą znajdować się dwa oddzielnie pomieszczenia, na przykład dla dzieci. Jednocześnie, duża liczba hoteli świadczy dodatkowe usługi, jak budzenie, pralnia czy room service. W ofercie jest także zamawianie taksówek, informacja turystyczna czy przechowywanie cennych przedmiotów w sejfie. W zależności od rodzaju hotelu, część takich usług może trochę kosztować.

Dosyć często można znaleźć barek w pokoju, lecz jest to raczej opcja dodatkowa oraz płatna. Opłatę za spożyte produkty, a są tam napoje, też alkohol oraz małe przekąski powinno się uregulować pod koniec pobytu, w czasie wymeldowania. W każdym pokoju musi być cennik takich produktów z mini barku. Jak więc widzimy, wyposażenie dla hoteli jest dosyć różne i jeżeli jest to dla nas istotne trzeba zawsze zwracać na to uwagę. To zwłaszcza istotne, kiedy mamy w pełni sprecyzowane wymagania co do hotelu, wiemy czego pragniemy, na co liczymy i jaką cenę jesteśmy w stanie za to zapłacić.