Jaki jest dobry przepis na smaczną kawę niczym z Italii?

Przepis na szybką kawę? Mała saszetka (opcjonalnie kawa rozpuszczalna), gorąca woda i… gotowe! Tylko są osoby, które nie szukają przepisu na szybką, lecz także szybką i genialną w smaku, pobudzającą nasze zmysły kawę… Taką, która z chwilą pierwszego łyka, zaniesie nasze myśli do nastrojowej kafeterii. Włoskiej lub francuskiej, albowiem snute są opowieści na temat tego, iż to dwaj mężczyźni obu tych państw wymyślili kawiarkę. Kawiarki to doskonałe wyjście dla tych, którzy uwielbiają zapach kawy, a nie posiadają ani przestrzeni, ani czasu, by używać na co dzień sporych rozmiarów ekspresu do kawy. Coraz więcej modeli pozwala też na przygotowanie innego rodzaju kawy niż espresso, w tym latte i cappuccino.

Kawa i herbatnik

Autor: ZPC Piast Sp. z o.o.
Źródło: ZPC Piast Sp. z o.o.

Korzystna cena, prostota obsługi i szybkość czyszczenia sprawiają, że kawiarka (zobacz więcej) jest ciekawym uzupełnieniem innych sposobów robienia kawy. Sposób przygotowania odurzającej zapachem kawy w kawiarce nie sprawi nam trudności. Parzenie zabierze nam kilkanaście minut. Do znajdującego się na dole zbiornika trzeba jedynie wlać wodę. Do środkowego pojemniczka, gdzie ulokowane są filtry, należy umieścić odpowiednią porcję kawy. Następnie należy postawić kawiarkę na kuchence, aby woda (uzdatnianie wody sól do uzdatniania wody) pod ciśnieniem przedostała się przez filtry i znalazła w wyższych partii kawiarki. O zakończeniu procesu parzenia kawy, które – w zależności od wybranej ilości filiżanek – trwa około pięciu minut, poinformuje nas charakterystyczne syczenie, świadczące o tym, że cała woda z dolnego pojemnika zamieniła się już w kawę.

Wtedy możemy przelać gotową mocną kawę do filiżanki. Kto lubi delikatniejszą, może rozcieńczyć ją przegotowaną wodą. Ciekawą ofertę kawiarek zapewniają sklepy w sieci, które zapewniają ceny bardziej korzystne niż w sklepach stacjonarnych. Wystarczy do wyszukiwarki internetowej wpisać frazę: kawiarka sklep internetowy, a bez niepotrzebnego wychodzenia z domu i zabiegania będzie nam dane zanurzyć się w świecie zakupów. Zwłaszcza że sklepy internetowe oferują imponujący wybór (hity 2014). Kupujący sami są w stanie wybrać opcję formy dostawy i płatności – np. dokonując przelewu lub dopiero przy odbiorze. Poza tym, gdy wybierzemy sklep, który w ramach usługi zapewni nam błyskawiczny transport, już następnego dnia będziemy mogli spędzać miłe chwile przy filiżance pysznej kawy.