Jakie praktyczne akcesoria wziąć ze sobą na obóz przetrwania?

Nasze dzieci co raz częściej próbują swoich sił wyjeżdżając na różnego typu obozy przetrwania albo obozy militarne. Dobrze jest zadbać o to, aby wszystkie dzieci znalazły się na takim wyjeździe pod profesjonalną opieką przygotowanej do tego kadry pedagogicznej. Wyjazdy tego typu umiejscawia się najczęściej na obszarach sprzyjających różnym grom terenowym. Zwykle są to wyjazdy w góry lub nad jeziora. W zależności od wieku dzieci, obozy te charakteryzują się różnym poziomem trudności.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu
Z reguły są to obozy w formie zabawy, jednak mając na uwadze wojskowy sznyt wycieczki, warto wiedzieć, że trzeba się także tutaj liczyć z wysiłkiem fizycznym i dużą odpornością na stres. Jeśli wyjazd tego rodzaju adresowany jest do starszej młodzieży, możemy się spodziewać zwykle mocniejszego wysiłku, czegoś na wzór działań wojskowych.

Obozy tego rodzaju jednak mają możliwość stać się świetną przygodą dla wszystkich, którzy nieco bardziej zainteresowani są sztuką wojenną i militariami. Podczas tego rodzaju wycieczek będziemy mieć możliwość uczestniczyć w różnych grach wojennych, podczas których będziemy strzelać z kulek gumowych lub z pistoletów do paint balla. Często można też pojeździć na quadach, albo rzucać specjalnymi hukowymi granatami.

Oprócz tego na takiego typu wyjazdach mamy do wykonania jakieś zadanie, trzeba przedostać się w jakieś miejsce, albo przejść przez tor (sprawdź wrocław tor wyścigowy) przeszkód, który został zaplanowany na kilkanaście godzin drogi. Wszystko to wymaga odpowiedniego przygotowania oraz oczywiście nastawienia. Potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Jadąc na obóz przetrwania zabierzmy ze sobą przystosowane obuwie, plecak, koc i śpiwór. Być może też składany mały namiot, jeśli tego wymaga organizator.

Wszystkie dodatki typu zapałki, kompas czy nóż mogą też być niezbędne. Można przed wyjazdem podpytać organizatorów, jakiego typu sprzęt jest potrzebny. Nie zawsze będzie trzeba zakupić profesjonalny nóż typu ka bar, czasem wystarczy zwykły nóż harcerski. Warto również zastanowić się nad odzieżą termoaktywną. Istnieje wiele sklepów typu militaria, gdzie znajdziemy szybko masę elementów asortymentu potrzebnych na taką wycieczkę.