Jakie rozrywki i atrakcje oferuje nasze wybrzeże swoim gościom, dlaczego warto wybrać się tam poza sezonem.

Bałtyk to jedno z najbardziej popularnych regionów na wypoczynek w wakacje, zresztą można to doskonale zobaczyć po zatłoczonych promenadach, deptakach i plażach. Niestety dla wielu osób sezon trwa tam tylko przez dwa wakacyjne miesiące, natomiast w pozostałym okresie czasu nic się nie dzieje.

bałtyk, morze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
W dużym stopniu bierze się to z faktu, że turyści chcą od nadmorskiego wypoczynku przede wszystkim ciepłej wody i słońca, a niestety w naszym klimacie poza wakacjami jest z tym ciężko. I przez to właśnie w czasie lipca i sierpnia, jak tylko jest ciepło, większość kwater jest pozajmowana, a ceny szybują w górę jak szalone. W okresie wakacji ciężko nawet myśleć, że jakiś hotel kołobrzeg dysponował będzie wolnymi pokojami, jeśli ktoś zdecydowałby się spontanicznie na krótszy lub dłuższy urlop.

Rezerwacje w wielu miejscach należy robić nawet pół roku wcześniej, niektóre osoby wręcz wyjeżdżając z danego miejsca już rezerwują sobie miejsce na kolejny urlop. I taka sytuacja trwa przez dwa miesiące, a później całkowicie się zmienia.Właściciele nadmorskich obiektów starają się, żeby przyciągnąć turystów po sezonie. Po pierwsze można będzie wtedy liczyć na dużo korzystniejsze ceny w nawiązaniu do tego, co jest w okresie wakacyjnym, a dodatkowo na dużo ciszy i spokoju. Wbrew pozorom nad Morzem Bałtyckim robić będzie co, nawet jak nie ma możliwości zażywania kąpieli.

molo w kołobrzegu

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Rejon ten słynie z przepięknej przyrody, czystej atmosfery i ogromnej ilości pieszych i rowerowych ścieżek. Można także popróbować wędkarstwa lub jazdy konnej, a kilka większych miejscowości takich jak Szczecin, Gdańsk czy Koszalin zapewni odpowiednią porcję rozrywek kulturalnych. Oprócz tego coraz bardziej liczne hotele nad morzem bałtyckim proponują poza zwykłym noclegiem także szereg innych atrakcji. Standardem stają się w tego typu miejscach baseny czy siłownie, niekiedy skorzystać również można z kompletnej oferty SPA i gabinetów kosmetycznych. Przez to wszystko już teraz widać, że klienci coraz częściej wybierają wypoczynek o sezonie, gdy rzeczywiście będą chcieli spokojnie odpocząć.