Jakie urządzenia umożliwiają filmowanie z powietrza?

Piękne obrazy, prezentujące miasta i krajobrazy z powietrza są dziś możliwe do wykonania nie tylko dla zamożnych agencji fotograficznych, lecz również dla każdego fotografa hobbysty. Na rynku dostępne są bowiem urządzenia w przystępnej cenie, które umożliwiają filmowanie oraz fotografowanie budowli i widoków z powietrza.

Kamera sportowa

Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze parę lat wstecz, by zrobić ładne zdjęcie obiektu widzianego z góry, trzeba było wynająć helikopter oraz profesjonalny zespół fotografów. Dzisiaj wystarczy zakupić drona. Dron to samodzielne urządzenie latające. Jest sterowany zdalnie i został zaprojektowany tak, żeby móc podpiąć do niego sprzęt wideo. Najpopularniejsze są drony firmy DJI. Wcześniejsze modele były kompatybilne z urządzeniem do nagrywania filmów marki GoPro, najnowsza wersja, Phantom 3, posiada wbudowany własny sprzęt nagrywania wideo, dodatkowa kamera sportowa jest zatem niepotrzebna – gohero.pl/dji-phantom-3-advanced.

Nowe urządzenie różni się od swoich pierwowzorów wieloma ulepszeniami, między innymi – dłuższym czasem pracy narzędzia w powietrzu, wynoszącym obecnie nieco ponad 20 minut, jak również możliwością bezkolizyjnego lotu w zamkniętych przestrzeniach, gdzie nie działa sygnał GPS. Bardzo ważnym udoskonaleniem urządzenia jest sprawienie, że wraca on do miejsca, z którego rozpoczął lot, nie tylko wtedy, kiedy utraci łączność ze sterującym, ale również wtedy, gdy bateria się wyczerpuje.

Zaintrygował Cię omawiany artykuł? Jeżeli tak, to zobacz też uwagi z witryny (www.proformasport.pl/produkty/), ponieważ one również dotyczą pokrewnej tematyki.

Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie nie wpadnie nagle do wody, ani nie zleci na ulicę.

Dron

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Parę lat wstecz kamera sportowa – www – była prawdziwym hitem na rynku fotograficznym. Urządzenie wyposażone było w specjalny system instalowania, dzięki czemu można było filmować w czasie surfowania, czy skoków do wody. Teraz największym uznaniem przy nagrywaniu filmów z powietrza cieszą się drony.

Phantom 3, dzięki posiadanym ulepszeniom, niewątpliwie zdobędzie jeszcze liczniejsze grono wielbicieli, niż wcześniejsze modele, zwłaszcza, że został stworzony w dwóch wersjach: tańszej, dla pasjonatów amatorskiego nagrywania filmów i fotografowania oraz droższej, dedykowanej profesjonalistom. Drony są łatwe w obsłudze, stosunkowo tanie i nieduże, to świetny gadżet dla każdego miłośnika nowinek technologicznych i idealny pomysł na prezent, zwłaszcza dla mężczyzny.