Jakiego rodzaju atrakcje oczekują na odwiedzających na Mazurach i kiedy warto tam pojechać?

Kto już zakocha się w mazurskich lasach czy też oczywiście jeziorach, na pewno chciałby w tamto miejsce przyjeżdżać każdego roku. I to o każdej jego porze, gdyż zawsze będzie czekać tam jakakolwiek rozrywka, która na długi czas pozostanie w pamięci.
Na wiosnę można zachwycać się budzącą się do życia przyrodą, lato to znakomita pora na żeglowanie, jesień z kolei to czas, aby wędrować przez tamtejsze lasy, a w zimie można podziwiać niekończącą się przyrodę.

moda

Autor: www.fashionweek.pl
Źródło: www.fashionweek.pl
Liczba mazurskich rozrywek stale rośnie. Przykładowo Bełdany to jedno z tamtejszych jezior, ale na jego brzegu jest coś, czego nie ma w żadnym innym miejscu.

Zafrapował Cię niniejszy materiał? Jeśli tak, to wejdź na ten odnośnik – to bardzo wciągająca treść, która też okaże się warta Twojego zainteresowania.

Znajduje się tam bowiem Galindia, czyli osada wykonanych z drewna rzeźb. Jeżeli interesują nas psie zaprzęgi, warto byłoby pojechać do Republiki Ściborskiej, jaka jest blisko Węgorzewa. Oprócz wymienionych zaprzęgów, można tam zapoznać kulturę Indian czy Eskimosów. Dla miłośników historii obowiązkowym punktem będzie naturalnie Wilczy Szaniec, a zatem była kwatera Hitlera. Znajduje się ona w Gierłoży obok Kętrzyna.

image - ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
mazury

Autor: TEATR DRUGA STREFA
Źródło: TEATR DRUGA STREFA

W okolicach Mikołajek żyło w przeszłości plemię Galindów, aktualnie powstała osada wykonanych z drewna wojów, do której można by dojechać drogą, wzdłuż której są ustawione drzewa ułożone korzeniami do góry. Dla sympatyków spływów kajakowych czeka szlak Krutyni, który przebiega przez Puszczę Piską i po części przez Mazurski Park Krajobrazowy. Należy pamiętać, że Mazury to także Święta Lipka, czyli miejscowość, w której wybudowana jest piękna barokowa bazylika. Można w niej zobaczyć organy z ruchomymi figurami aniołów.

Najlepiej dojechać tam samochodem, pociągiem czy też autobusem. Naprawdę warto jest tam wyjechać, aby odpocząć od powszedniości i odzyskać siły.