Jakiego rodzaju sekrety skrywa Szklarska Poręba, dlaczego korzystnie ją odwiedzić o każdej porze roku? Przekonaj się!

Chociaż jest miastem, imponuje spokojem i cudowną atmosferą. Wspaniała okolica i wspaniała zabudowa czynią z niej najmodniejszy ośrodek turystyczny, jakim mogą się poszczycić Karkonosze. Szklarska Poręba to miejsce idealne do odpoczynku w górach, w którym przez cały rok jesteś w stanie aktywnie spędzać rodzinny czas w hotel Szklarska Poręba.

SPA

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Latem czekają tu na turystów liczne szlaki, dzięki którym jesteś w stanie odbywać wycieczki w Karkonosze oraz w mniej znane Góry Izerskie. Zimą Szklarska Poręba jest kurortem perfekcyjnym dla tych, którzy mają w planach wyjazd rodzinny na narty. Liczne wyciągi i ciekawe trasy zjazdowe, świetne trasy dla biegaczy – oto walory, którymi może zachęcić przyjezdnych Szklarska Poręba. Noclegi w stylowych pensjonatach, jak hotel (zobacz też: sale biznesowe w poznaniu) BossaNova w Szklarskiej Porębie oraz niezwykła magia miejsca to kolejne atrybuty, które już dawno docenili miłośnicy turystyki. Jakiego rodzaju atrakcje czekają tu na turystów?

Jest ich naprawdę sporo. Karczma sądowa, historyczne kościoły i pamiętające dawne czasy pensjonaty – tak prezentuje się zabudowa miasta. Wielką atrakcją jest Stara Chata Walońska, gdzie jesteśmy w stanie zapoznać się z ziołami oraz zasadami wypłukiwania złota. Miejscem równie ciekawym jest XIX – wieczny Młyn Świętego Łukasza, gdzie spotykają się aktualnie miejscowi artyści. Ciekawymi zbiorami zachwyca muzeum, jakiego siedzibę stanowi Dom Hauptmannów, rewelacyjne zbiory ma też Muzeum Mineralogiczne. Dla tych, których pasjonuje hutnictwo szkła (bardzo istotna dziedzina gospodarki w Karkonoszach), ogromną atrakcją może się z kolei stać wizyta w Leśnej Hucie. Nie brak też w granicach Szklarskiej Poręby miejsc atrakcyjnych dla miłośników pięknych krajobrazów oraz przyrody. Jedną z bardzo ciekawych jest tu skałka zwana Chybotkiem oraz głaz, określany Grobem Karkonosza.

zabiegi SPA

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
Symbolem Szklarskiej Poręby jest jednak Wodospad Szklarki – niezwykle widokowy i odwiedzany przez każdą z wycieczek przyjeżdżającą w Karkonosze. Jego wysokość wynosi 13 metrów, a strumień spadającej wody wywiera na turystach ogromne wrażenie. Wiele uroku posiada też zlokalizowane przy wodospadzie schronisko, w którego gościnnych progach możemy odpocząć w wyjątkowym otoczeniu. Ze Szklarskiej Poręby można się też wybrać na spacer do innego wodospadu – Wodospadu Kamieńczyka. To najwyższy wodospad w Sudetach (ma ażdwadzieścia siedem metrów), który zachwyca ogromnym jarem i trzema naprawdę malowniczymi kaskadami. Już dzisiaj zaplanuj czas na przyjazd do Szklarska Poręba hotel.