Jeśli wybieramy się nad Bałtyk, zwracajmy własną uwagę na spanie!

Odpoczynek nad Bałtykiem, przykładowo w Kołobrzegu czy Ustce zapewne dla bardzo wielu Polaków kojarzy się z magicznym dzieciństwem. Jednakże naturalnie choć w zasadzie kochamy nasze morze, choćby ze względu na jego wielce burzliwą historię, to jednak nigdy nie możemy nie zauważać, że mimo wszystko Bałtyk ma trochę minusów. No cóż, rzeczywistość jest taka, iż Morze Bałtyckie jest w ostatnim czasie trochę mniej fajne, aniżeli przed laty, ale na całe szczęście nadal możemy być wielce dumni z akurat naszego morza.

Krynica Morska

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

Świetnie, że są kurorty turystyczne takie jak Hel, Mielno (Wyjedź na najlepsze wakacje!), Kołobrzeg czy Międzyzdroje, bo no przynajmniej polscy turyści mają okazję wypocząć, chociażby w trakcie weekendu, chociaż nieco dłuższe wczasy tak czy siak są chyba najbardziej odpowiednim scenariuszem. Wybierzmy sensownie miejscowość nadmorską, a zapewne będziemy pod bardzo dużym wrażeniem.
Zastanówmy się co można robić interesującego gdy najzwyczajniej w świecie nie dopisze aura. Można śmiało powiedzieć, iż to tak naprawdę zależy od tego, w jakim miejscu odpoczywamy. Bo jeżeli będziemy odpoczywali w choćby Świnoujściu, doskonałym rozwiązaniem jest pojechanie na moment do RFN – chociaż kurorty wakacyjne w byłej NRD nie są niesamowite, to jednak i tak to ciekawa odskocznia. Trzeba także bardzo docenić Gdańsk, zatem jedno z bardziej wspaniałych miejsc w Europie. Kolebka polskiej Solidarności, urokliwe miasto, które w sumie jest w ścisłej czołówce, jeżeli w rachubę wchodzą warunki do funkcjonowania. Świetne są także parki narodowe, generalnie nadmorska fauna i flora jest mocno piękna.

zachód słońca na plaży

Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com

Warto również dokładnie przemyśleć kwestię spania. Jeżeli wyjeżdżamy na weekend, zapewne wszystkie porządne, ale nie takie znowu drogie nocleg ( hotel dla dzieci ) w Krynicy Morskiej (pokochaj to miejsce!- czytaj więcej), Jastarni albo Międzyzdrojach będą zajęte. I dlatego mądrze myślący turysta powinien jakby nie patrzeć z odpowiednim wyprzedzeniem rozejrzeć się za miejscami noclegowymi. Pewnie nie będzie najmniejszą tajemnicą, że jeśli szukać fajnego spania nad Morzem Bałtyckim, to tylko przez Internet. Doceniajmy Bałtyk, to całkiem fajne miejsce.