Kocia rzeczywistość czyli w jaki sposób skutecznie otaczać troską futrzaka

Świat bez mruczków musiałby być naprawdę pusty. Wielu ludzi nie potrafi żyć bez tych zwierzaków i trudno się im dziwić. Kot być może nie jest tak bardzo przywiązany do człowieka jak pies, nie respektuje poleceń, jest krnąbrny, czasami coś niszczy (zwłaszcza, gdy nie postawiłeś na drapaki). Mimo to mruczka da się uwielbiać.

Karma dla kotów

Źródło: www.sxc.hu

A te mruczące stworzenia są już z nami od tysięcy lat. Gdy zaczęto przeprowadzać wykopaliska archeologiczne w Egipcie, odkopano dużo malowideł, na których były przedstawione wizerunki kota. Znaleziono też mnóstwo zmumifikowanych kotów – te zwierzęta były przez starożytnych mieszkańców Egiptu czczone. Do teraz nie odkopano żadnej dawnej kuwety, ale wszystko przed nami – witaminy są kotom potrzebne.

Kuwety

Teraz pora na następną ciekawostkę związaną z mruczkami. W pewnym ośrodku dla starszych ludzi w Ameryce przebywał kot, który potrafił celnie przepowiedzieć śmierć któregoś z pensjonariuszy. Kot mościł się wtedy na łóżku mieszkańca. Niestety, koci wróżbita po jakimś czasie został znaleziony zabity, bo mieszkańcy domu spokojnej starości zaczęli się go mocno obawiać. Ta sprawa dowodzi, że człowiek po prostu takich przepowiedni znać nie chce. Poza tym wydaje się, iż kot z opowieści został zabity z powodu skojarzeń z diabłem. Od dawna kocury były towarzyszami wiedźm, a czarne koty do teraz przynoszą nieszczęście. To paskudny stereotyp. Naukowe eksperymenty twierdzą, że kot nadczynność tarczycy u kota ma niesamowite właściwości terapeutyczne – może wyczuć miejsce chore i położyć się tam, a jego wysoka temperatura ciała i uspokajające mruczenie wpływa łagodząco na chorego.

W połowie lutego ustanowiony jest Światowy Dzień Kota. Jeżeli trzymasz w mieszkaniu mruczka, spraw mu radość i daj mu tego dnia do jedzenia jakiejś nowe, wyjątkowe karmy. Tak okażesz futrzakowi, jak silnie go kochasz. Koty są sporo inteligentniejsze niż ludzie sądzą, więc możesz być pewien, że twój pupil zrozumie taki gest. Dobrym prezentem na tę okazję są także drapaki dla kotów – koty kochają takie gadżety. Więcej:
Źródło: