Kupno zabawki dla potomka to istotna kwestia – co wyłowić, żeby nie narazić go na zagrożenie?

Zabawki są nieodłącznym detalem dzieciństwa. Muszą nauczać pociechy, rozśmieszać je, kształtować wyobraźnię. Jednak przy ich nabyciu rodzice wielokrotnie kierują się modą i reklamami telewizyjnymi. Zanika powoli fraza, że to bezpieczeństwo jest najistotniejsze. Czym musimy się sugerować przy zakupie gadżetów dla smyków?

W marketach blisko 30 procent zabawek nie spełnia wymaganych norm jeśli chodzi o bezpieczeństwo malucha i powoduje ryzyko dla ich zdrowia i życia. Ostatnio niesłychanie znana stała się piła dla dzieci, która wygląda wyjątkowo realistycznie. Przypadnie ona do smaku zdecydowanie małemu wielbicielowi narzędzi, może nawet wydawać realistyczne odgłosy. Należy jednak pamiętać, aby przymusowo stosować się do zarządzeń w instrukcji, w tej sytuacji chodzi o wiek dziecka zdolnego do wykorzystania tego gadżetu.

piła prosta

Autor: Proma Polska
Źródło: Proma Polska

Chodzi o to, iż widząc w garażu u ojca analogiczne urządzenie dziecko chcąc uruchomić go zdoła uczynić sobie krzywdę. Jest to wielce istotny element, ponieważ nie chcemy aby doszło do katastrofy. Niektóre przyrządy dla maluchów pod wpływem temperatury mogą także pęknąć.

Chcesz poznać rozpatrywany temat pod innym kontem? Jeżeli tak, to najlepszym sposobem byłoby kliknięcie w ten link. W tamtym miejscu zweryfikuj szczegóły (https://www.happytree.com.pl/oferta/archiwizacja-dokumentow/).

Kilka głównych zasad, o których należy pamiętać wybierając właściwą zabawkę dla swojej pociechy to w zasadzie jej dostosowanie do wieku nadchodzącego właściciela. Nie może także mieć żadnych szklanych składników, którymi można się zranić. Ta skonstruowana z drewna winna cechować się łagodną powierzchnią i brakiem szorstkich krawędzi (zobacz koniecznie).

Na przykład wzmiankowana piła dla dzieci – musi być do perfekcji wyprofilowana, żeby nadawała się do użytku przez nie. Jeśli zabawka ma sznurek – ma obowiązek być on krótki, występuje bowiem sposobność, iż maluch owinie sobie nim szyję. Gdy chodzi o woń – musi być bezzapachowa, bowiem w innego rodzaju przypadkach istnieje opcja zatrucia przez toksyczne substancje. No i istotna rzecz: na etykietce musi mieścić się certyfikat CE.

Nie można popadać w paranoję – nie każda atrakcyjna i reklamowana zabawka jest szkodliwa i groźna dla malucha. Niemniej jednak nie zmiena to faktu, iż stojąc przed wyborem zakupu kolejnego gadżetu dla swojej pociechy powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem, popatrzeć na poprawny wiek użytkowy i namyślić się, czy na pewno będzie on dobry. Bezpieczeństwo bowiem jest najważniejsze.