Luksusowa wyprawa na Madagaskar – co należałoby zwiedzić i co wypada zobaczyć

Jeśli już teraz układasz swoje przyszłe wakacje albo urlop, to mamy dla Ciebie świetną sugestię! Udaj się na Madagaskar, albowiem Wyspa Madagaskar przyciąga sporo turystów ze względu na swoje spore walory przyrodnicze, tropikalne rośliny, ciepły klimat, lasy równikowe oraz także łatwy dostęp do czystego, klarownego oceanu.

Madagaskar

Autor: Frank Vassen
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje na tej wyspie na pewno będą niezapomniane, bo oferuje ona wiele wspaniałych atrakcji. Jeśli jesteś pasjonatem fauny i flory, to wyspa ta bezspornie oczaruje Cię swoim niepowtarzalnym pięknem. Na dodatek osoby kochające wygrzewać się w słońcu z pewnością docenią ponętne plaże znajdujące się na Wyspie. Na pewno można więc oznajmić, iż jest to Wyspa pełna tajemnic, na której bez wątpliwości nie będziesz się nudzić.

Gęste puszcze, zamglone góry, ciepły klimat – to wszystko spowoduje, iż poczujesz się jak w raju, wskutek tego jeśli marzą Ci się naprawdę luksusowe wakacje, w czasie których zapomnisz o codzienności, przygnębieniach i troskach życia codziennego to wycieczka sylwester na kubie na Wyspę Madagaskar naturalnie jest dla Ciebie najlepszą opcją.

Madagaskar

Autor: Stephan Waeber
Źródło: http://www.flickr.com

Na Wyspie Madagaskar nadzwyczaj rozwinięta jest również turystyka, dlatego naturalnie odkryjesz szykowne hotele, w których będziesz mógł się zatrzymać i w których na pewno nie zabraknie Ci atrakcji. Mamy tutaj możliwość zarówno zrelaksować się jak i poznawać codziennie coś interesującego.

A co można powiedzieć na temat geografii Wyspy?

Otóż Wyspa Madagaskar położona jest w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, u wybrzeży Afryki. Jest to czwarta największa wyspa na świecie, jej rozmiar można porównać do okazałości Kenii. Otoczona jest mniejszymi wyspami. Na Madagaskarze znajdują się zarówno niziny, jak też wyżyny oraz liczne wzgórza wulkaniczne, największym szczytem na Wyspie jest wygasły już wulkan Maromokotro znajdujący się na wysokości 2876 m.n.p.m. Na całym Madagaskarze występuje klimat równikowy.

Madagaskar niewątpliwie można nazwać Wyspą Cudów, bowiem pobyt na niej zachwyca i zostaje w pamięci na niezwykle długi czas.