Mądrość ludzka jest niezwykła. Całe szczęście, że możemy korzystać z jej dobrodziejstw

Nasza mądrość nie zna granic, jej najważniejsze dzieła spotkać możemy w wielu częściach naszego świata. Najczęściej znajdziemy je w księgarniach i bibliotekach zlokalizowanych na całym świecie, ale także w architekturze, jaka chowa w sobie coś więcej niż tylko materiał, które budują dany budynek. Stoi za tym człowiek, twórca, geniusz, tak samo, jak w książce. Sama się nie napisała, ktoś musiał poświęcić swój czas, aby zaprezentować nam wiedzę, z której dzisiaj korzystamy. Dzięki temu zostało zachowane dziedzictwo naszej kultury, to sprawia, że jesteśmy nieco bardziej wartościowi.

kolekcja książek

Autor: Jack at Wikipedia
Źródło: http://www.flickr.com
Widać naszą wartość na każdym kroku, z tego też względu, że możemy używać naszej kultury. Co by było, gdyby nie było takich rzeczy? Przypuszczalnie, byśmy byli na niższym poziomie rozwoju, ponieważ idee i odkrycia, które możemy poznać od razu po narodzinach, byłyby nieznane. Dopiero ktoś musiałby na to wpaść, jednak za naszego życia mogłoby to być zbyt nowatorskie. To tylko pokazuje, jak ważne jest dziedzictwo kulturowe dla nas samych. Można poczytać: książki informatyka.

Bo rodzimy się jako „tabula rasa”, lecz to nie jest do końca prawda. Oczywiście, my, jako inny byt tak możemy być zdefiniowani, ale jako całość (wraz z naszą kulturą, ze społeczeństwem), zaczynamy coś. Ma to swoje cienie i blaski. Dobre, ponieważ jesteśmy automatycznie akceptowani, przynależymy do pewnej grupy, więc jest nam łatwiej, mamy pomoc, wsparcie, wiemy, jak się poruszać w naszej rzeczywistości. Rodzi to też jednak inne, mało pozytywne wydarzenia. Jeśli ktoś się rodzi na terenie konfliktu i przypadkiem trafia w ręce wroga może nawet stracić życie.

Taki człowiek bowiem nie jest traktowany, jako „tabula rasa”, a jako wróg, jako członek wroga. Jak więc widać, istnienie w jakieś kulturze, w danym społeczeństwie to bardzo duże zalety, wielka radość, że posiada się swój dom, swoją przynależność. Z drugiej jednak strony może to rodzić poważne kłopoty, z którymi niełatwo dać sobie radę. To raczej bolączka bardzo powszechna w pewnych rejonach globu. Miejmy nadzieję, że kiedyś nastanie taki czas, że każdy człowiek będzie mógł poczuć się swobodnie tym, kim jest, w jakiej kulturze wyrasta i jakie ma przekonania. Ważne, aby wciąż powiększać swoją wiedzę, także kulturową oraz językową.

Nie ociągaj się – naciśnij ten link monety w gradingu i ciesz się stworzonymi tam świeżymi artykułami. Z pewnością pogłębią one Twą wiedzę na powyższy temat.

To – – przyda się na dobry początek.