Militaria przez internet – akcesoria do samoobrony

W aktualnych czasach niełatwo o atak w nieoczekiwanym momencie. Tyczy się to w szczególności niebezpiecznych okolic, ale nie tylko. Jak się okazuje nawet w bezpiecznych miejscach można trafić na napastników. Jak się przed tym uchronić?

przekrój - muzyka

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego względu warto?

Produkty dedykowane do samoobrony mogą w istotnym stopniu zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Napastnik często liczy na to, że w prosty sposób uda mu się pozyskać telefon, czy portfel, bo wystarczy tylko konkretnie zastraszyć daną osobę – to właśnie dlatego tak często są nimi kobiety. Niekiedy zdarza się, że warto jest postawić się złodziejowi, zwłaszcza jeżeli całe wydarzenie dzieje się w okolicy często uczęszczanej przez przechodniów. Napastnik wtedy boi się, że inna osoba może przeszkodzić mu w napadzie i nierzadko rezygnuje. Niestety, zdarza się w praktyce i tak, że opór ze strony ofiary w praktyce budzi dużą agresję.

Masz niedostateczną ilość wiadomości na ten temat? Przejdź na kolejną witrynę i tam oczekuje na Ciebie dalsze istotne omówienie (http://www.viva-system.pl/oferta/lasery.html) tej sprawy.

Wówczas zdecydowanie lepiej jest oddać pieniądze, telefon, bądź inną wartościową biżuterię, bowiem jak wiadomo życie człowieka i zdrowie znacznie jest cenniejsze niż tego rodzaju przedmioty. Jeśli jednak okolica, gdzie mieszkamy tudzież pracujemy nie należy do najbezpieczniejszych, najlepiej jest zadbać na własną rękę o własne bezpieczeństwo i wybrać gadżet, jaki posłuży do samoobrony.

odzwierciedlenie - muzyka

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Obrona przed przestępcą

Długopis taktyczny Fisherpen to najlepszy przykład, że nieduże nawet militaria mogą być bardzo funkcjonalne i przydatne. -> kliknij Przedmiot ten przypomina swoim wyglądem zwyczajny długopis, ale w momencie zagrożenia staje się wygodnym narzędziem obrony – możemy z jego udziałem założyć dźwignię, lub uderzyć napastnika. Oprócz tego konkretne modele mają specjalną końcówkę, dzięki której zbijemy szybę.

Niemałą popularnością cieszy się także gaz pieprzowy. Z chwilą zagrożenia wystarczy po niego sięgnąć, aby zaskoczyć napastnika i zyskać czas na ucieczkę. Właśnie z tego względu jest on, podobnie jak długopis taktyczny Fisherpen, bardzo skuteczny. To oczywiście przedmioty, jakie łatwo zmieszczą się w kieszeni, dzięki czemu zawsze są pod ręką. Nawet jeżeli ważne będą wręcz sekundy, w łatwy sposób będzie można go wyjąć i efektywnie obronić się przed niebezpiecznym złoczyńcą. Tego typu gadżety możemy z łatwością zakupić w sklepach sprzedających militaria. (cqb.pl/) Tego rodzaju akcesoriów jest naprawdę sporo, dlatego nie powinniśmy mieć problemów z wybraniem danego asortymentu.