Na czym polega enoturystyka? Czy ta forma turystyki jest coraz bardziej ceniona?

Enoturystyką określimy turystykę winiarską, jaka polega na zwiedzaniu terenów związanych z uprawą winorośli i lokacji, w których produkuje się wino. To również udział w różnych imprezach oraz festynach, które to mają coś wspólnego z tym trunkiem.

To coraz bardziej znana sposób spędzenia wolnego czasu, najważniejszym jej motywem jest ochota na spędzenie czasu z naturą, gdzieś na prowincji, tak więc enoturystyka to jedna z form turystyki rekreacyjnej.
Jeżeli skierujemy naszą uwagę na rozmieszczenie winnic, to można enoturystykę też zaliczyć do turystyki wiejskiej. To jednakże zaledwie jedna z motywacji, by w ten sposób spędzać wolny czas, zaś inną będzie chęć zdobywana informacji na temat uprawy winorośli.

turysta

Źródło: pixabay.com

Produkowanie wina ma bardzo długa tradycję, a więc enoturystyka to również turystyka kulturowa, i przede wszystkim kulinarna, ponieważ dany trunek cechuje przecież konkretny region, obok jedzenia, regionalnej kuchni zaliczamy go do takiej grupy. Opisywane podróżne to głównie degustacja (czytaj więcej degustacje win) wina, więc na pewno najlepszy moment, dokładne potwierdzenie tego, co poznajemy – warto, zajrzyj tutaj wybierz się na degustację wina. Bo przecież można poznawać definicje, przeczytać o szczepach, o winogronie, lecz dopiero jak spróbujemy to zrozumiemy, z czym mamy tutaj do czynienia.

Zależnie od tego, gdzie podróżujemy spróbujemy różnorakich win, lecz zawsze dowiemy się czegoś nowego i mamy wiele smakowych doznań.

Najbardziej powszechne miejsca to Hiszpania oraz Portugalia, ale nieduża liczba osób wie, iż również Czechy mają swoje cudowne trunki. Region Morawski to dobra destynacja na początek. Nie dosyć, że jest blisko to jeszcze będziemy mieć do wyboru sporo smakowitych trunków.