Kadry z powietrza są idealnym materiałem pod promocję własnych usług. Skorzystają na nich prywatni biznesmeni (deweloperzy, posiadacze gruntów) jak i większa wspólnota samorządowa (gminy, powiaty, województwa).

Wykorzystanie możliwości bezzałogowego urządzenia, wynoszącego kamery i aparaty w powietrze to kwestia co najmniej kilku czynników, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli chcemy ogarnąć jak największą przestrzeń lądową konieczne są sprzyjające warunki pogodowe. Gradobicie, burze raczej nie pozwoli na nakręcenie materiału. Kadrowanie przestworzy nie powinno wykonywać się też pod słońce – chyba, że rozmyte i łunowe efekty zażyczy sobie klient. Przestrzeń powietrzna, nad którą odbywa się kręcenie materiału nie powinno znajdować się przy odbiornikach satelitarnych i nad wysoką zabudową. Nie poleca się też wykonywania takiego „pokazu” filmowania nad tłumami widzów. Filmowaniem z powietrza interesują się telewizja, która na co dzień nie dysponuje możliwością zdobycia tak oryginalnego materiału z imprez plenerowych.

Cena usług uwzględnia m.in. dotarcie na miejsce kręcenia, dostępność terenu, ilość wykonanych kadrów. Do kosztów wlicza się też tzw.
Nie masz pewności, jeżeli chodzi o omawiane zagadnienie? To odszukaj więcej (http://www.obozywedrowne.com/wyjazdy-w-tatry/), a niewątpliwie zgłębisz większą ilość informacji na ten temat.
postprodukcja, czyli przetwarzanie i kadrowanie wykonanego materiału. Najczęściej w ten sposób umawiają się dwie strony, zdarza się też że jednostkowe kwoty zamieszczone są w cennikach firm na stronach internetowych- źródła.
Firmy serwujące klientom usługi fotografii i filmowania z powietrza muszą mieć specjalną licencję w zakresie usług powietrznych. Wydaje ją specjalna jednostka od lotów cywilnych w Warszawie.