Niesamowity weekend w Krakowie, czyli które miejsca należy obowiązkowo zwiedzić

O tym, iż Kraków jest bardzo piękny nie musimy nikomu mówić. Obfitość zabytków, małe uliczki, kawiarnie, muzea składają się na wspaniały charakter tego miejsca. To tu tworzyli najznamienitsi artyści oraz poeci. Warto wybrać się na wycieczkę ich śladem, by lepiej poznać stolicę województwa Małopolskiego.

rynek w Krakowie

Kraków słynie przede wszystkim z zamku Wawel. To na nim dawno temu decydowały się losy naszego kraju. Pochowano tam wielu monarchów. Są wśród nich między innymi: Jan III Sobieski, Stefan Batory, Józef Poniatowski, Michał Korybut Wiśniowiecki, Tadeusz Kościuszko i władcy z rodów Jagiellonów czy Wazów. Zamek Królewski na Wawelu zachwyca swoją wspaniałą architekturą. Łączy w sobie kilka stylów, do których zaliczamy: renesans, barok i klasycyzm. Piękny jest dziedziniec z krużgankami, brama wjazdowa, wieże, katedra. Amatorów sztuki zadowoli duża liczba różnych dzieł sztuki. Jeżeli spędzamy czas w Krakowie, to na sam Wawel zaplanujmy sobie przynajmniej pół dnia. Warto! Pamiętajmy także o Rynku Głównym z Sukiennicami oraz Kościele Mariackim. W Sukiennicach będziemy mogli nabyć przeróżne pamiątki z Krakowa, a wśród nich barwne korale, obrazy, torebki, figurki, niesamowitą biżuterię, unikatowe fotografie Krakowa oraz wiele więcej. W Kościele Mariackim będziemy mogli posłuchać słynnego hejnału. Zobaczymy również słynny ołtarz Wita Stwosza, a także zapalimy świeczkę w specjalnej intencji, bardzo ważnej dla nas bądź naszych bliskich.

zabytki w Krakowie

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku będziemy mogli również przysiąść na moment, aby skonsumować coś dobrego w pobliskich knajpkach. Trzeba spróbować słynne grzane wino. Na drogę weźmy lokalne obwarzanki. Ich smak jest nieporównywalny! Na naszej liście zabytków do zobaczenia powinny znaleźć się jeszcze: Barbakan, baszty, zabytkowe kamienice oraz kamieniczki, Uniwersytet Jagielloński, Collegium Maius, Nową Hutę, itp. Obowiązkowo zobaczmy niekwestionowany symbol miasta, smoka, ziejącego ogniem! Znajduje się on niedaleko Wawelu. Zdjęcie sesja zdjęciowa dziecięca wrocław z nim to absolutna konieczność! Najlepiej w momencie, gdy z jego paszczy tryskają płomienie.

Czas aktywnie spędzony w Krakowie będziemy pamiętać bardzo długo. Aby mieć w domu choć namiastkę tego wspaniałego klimatu, zakupmy pamiątki z Krakowa (). Mogą to być stare fotografie z Krakowa, magnes ze Smokiem Wawelskim, pocztówki z widokiem Rynku Głównego lub kilka zdjęć. Z pewnością wywołają maleńki uśmiech na naszych twarzach i sprawią, iż znowu zapragniemy udać się do Krakowa.