Odrobinę z sentymentem na temat nowoczesności

Współczesne technologie zintegrowały się z naszym życiem. Często bezrefleksyjnie korzystamy z dobrodziejstw dzisiejszych wynalazków. Tak samo intuicyjnie jak wcześniej postępowali nasi przodkowie, wykorzystując wiedzę zawartą w domowych kajetach, mieszczących tajemnicę rodzinną produkcji zakwasu. Drobnych reperacji nauczał ojciec, tajniki pichcenia zdradzały babcia czy mama. Było tak jeszcze przed 25 laty.

audiobooki - przykłady

Autor: Phillip Stewart
Źródło: http://www.flickr.com
W tej chwili nasze życie niesamowicie przyśpieszyło. Okazjonalnie możemy znaleźć wolną chwilę na powolny tok tradycyjnego nauczania. Ponieważ jednak życie nie znosi próżni dziurę po starych sposobach nauki sztuki życia wypełnił internet, poradniki i poradniki audiobooki (przeczytaj także tutaj: atrakcyjne poradniki audiobooki). W ten sposób w czasie wolnym możemy z słuchawkami na uszach dać sobie radę z zaszczepieniem drzewek albo z niedużymi naprawami domowymi, co niewątpliwie pozwoli sporo zaoszczędzić.

Gdy przed domem oraz w domu wszystko już zostało naprawione (nowiusieńka altanka błyszczy łącznie z zielonym płotkiem), możemy wygodnie ułożyć się w hamaku i wysłuchać powieści i opowiadań w formie audiobooków. Czy będą to powieści tuzów literatury czy też pisarzy mniej znanych (a nawet rozpoczynających karierę „młodych wilków”) nie jest to istotne. Najważniejsze jest to, abyśmy dobrze wypoczęli.

Audiobooki (więcej: atrakcyjne książki w formie audiobooka) wkraczają nawet w mogłoby się wydawać tradycyjne ze swej natury dziedziny życia takie jak religia czy też religioznawstwo. W sprzedaży można zakupić bardzo dużo pozycji audiobooków w tym temacie.

Kliknij na odnośnik miejsce nauki jazdy konnej, on przybliży Ci temat, który Cię właśnie zafascynował. Przeczytaj tekst, posiadający interesujące informacje.

Dział religia audiobooki nie ogranicza się tylko do dźwiękowych wersji Biblii, można też nabyć traktaty teologiczne najbardziej światłych umysłów, od papieży po uczonych świeckich – tak wybitnych jak Kołakowski, który pomimo że nie wierzył w Boga snuł myśli o religii chrześcijańskiej tak błyskotliwe, że jego tezy na temat kondycji człowieka i jego więzi z Bogiem wykorzystywane są jako argumenty w dyskusjach teologicznych czy też bywają punktem wyjścia kazań co ambitniejszych Wikarych czy Proboszczów. Ku pożytkowi i radości wiernych.

I tak oto nowoczesność wkrada się w każdą sferę naszego życia.