Odzienie w góry – a więc jak się ubrać ażeby się czuć komfortowo

planując wypad w góry, zawsze przykładajmy dużą uwagę do faktu, w co się ubrać. Garderoba w dużej mierze pozwala czuć się wygodnie w przeróżnych okolicznościach, a w ekstremalnych wypadkach może zdecydować o naszym przetrwanie, toteż warto zastanowić się nad własnym odzieniem.
Jeśli wynajmujemy góralskie domki Szczawnica, najprawdopodobniej czeka nas nie jedna górska eskapada.

domki góralski w Szczawnicy

Autor: Sludge G
Źródło: http://www.flickr.com
Poprawnie dobrana konfekcja sprawi iż podtrzymamy właściwą temperaturę oraz suchość skóry, do tego będzie ona chroniła przed otarciami a także da nam swobodę działania.

Zainteresowała Cię taka informacja? Jeśli masz ochotę przeczytać więcej, sprawdź na witrynie (http://koneser.eu/wydarzenia-aktualnosci/warsztaty/) pozostałe informacje, one także będą na ten temat.

Aura w górach bywa całkiem zmienna, toteż najlepszym sposobem odziewania, będzie tak zwany system na cebulkę. Wkładanie wielu warstw ubiorów pozwala nam dość szybko dostroić się do otoczenia pod względem dominujących warunków pogodowych – więcej pod wskazanym adresem. Zamyślając nasz strój można przyjąć całkiem prosty wzór warstw: odzież spodnia oddychająca, warstewka utrzymująca temperaturę, warstewka chroniąca przed wiatrem jak też deszczem.

Pierwsza warstewka to nic innego jak transporter wilgotności. Bielizna termoaktywna, dlatego że właśnie o niej mowa, dzięki własnościom hydrofobowym podtrzymuje w suchości naszą skórę, co wpływa pozytywnie na ciepłotę naszego ciała. Wilgoć w kontakcie z naszym ciałem potrafi przyczynić się do wychłodzenia, stąd zawsze wskazane jest dbać o suchą warstwę przylegającą bezpośrednio do skóry. Zaopatrując w bieliznę wskazane jest zwracać uwagę z jakich tkanin jest zrobiona.

Stanowczo powinniśmy unikać bawełny, dlatego że długo schnie a mokra traci swoje własności izolacyjne. Odzież wierzchnią kupisz w każdym turystycznym sklepie. Tak wyekwipowani możemy udać się na szlaki turystyczne Pieniny.