Opis największych atrakcji jednego z najpiękniejszych miejsc w Polsce czyli Podlasia.

Nasz kraj ma dużo wspaniałych miejsc do odpoczynku. O Morzu Bałtyckim, górach czy Mazurach słyszał chyba każdy, ale równie niezwykłe, choć dużo mniej popularne miejsca będą w pozostałych rejonach kraju.

wypoczynek na podlasiu

Źródło: pixabay.com

Doskonałym przykładem tego typu rejonu jest Podlasie, położone w północno-wschodniej części Polski. Województwo podlaskie, bo właśnie tak będzie się nazywać administracyjny obszar Podlasia, jest jednym z najmniej zaludnionych województw, aktualnie na stałe w nim mieszka niewiele ponad milion mieszkańców. Największym skarbem Podlasia są przepiękne, dziewicze krajobrazy, lasy, rzeki i jeziora.

Przyroda na Podlasiu cały czas była i w dalszym ciągu jest na najważniejszym miejscu.

Zaciekawiły Cię informacje zawarte w tym tekście? Na pewno spodoba Ci się również dodatkowe czytanie. Nie ociągaj się więc i wejdź do kolejnej witryny.

Na Podlasiu znajdują się cztery parki narodowe, z których Biebrzański jest największy w naszym kraju. Tereny te są wysoko cenione również za granicą, Białowieski Park już w czterdzieści lat temu wpisany został na listę Światowego Dziedzictwa. Taka niezwykła przyroda stanowi nie tylko powód do dumy, ale także jest doskonałym magnesem przyciągającym urlopowiczów w to niezwykłe miejsce – najlepsze noclegi na Podlasiu.

Niewątpliwie bardzo dużą atrakcją województwa podlaskiego jest przyroda, w wielu przypadkach są to tereny prawie nieskażone rękami człowieka, pełne zwierząt i bujnej roślinności. I właśnie ta przyroda zaczyna przyciągać coraz większą ilość turystów, chcących odpocząć od zgiełk i gwaru miast i odpocząć w ciszy i spokoju. Podlasie zwiedzać można na wiele sposobów. Niezliczona liczba rowerowych ścieżek wręcz zachęca do takiej formy wypoczynku, lecz jeżeli ktoś będzie lubił wodę, to może też skorzystać z wielu wspaniałych kajakowych tras.

podlasie

Autor: sszdl
Źródło: http://www.flickr.com

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów bardzo dynamicznie rozwija się na Podlasiu baza noclegowa. Noclegi podlaskie to przede wszystkim duża ilość prywatnych kwater w niewielkich miasteczkach, w jakich można poczuć prawdziwą aurę tego niezwykłego miejsca. Lecz w ostatnim czasie powstają liczne domy wczasowe i pensjonaty, przeznaczone dla bardziej wymagających klientów, oczekujących wyższego standardu.