Osesek nad morzem – w jaki sposób się przyszykować?

Od odwagi, pewności siebie a także przygotowania rodzicieli zależy, kiedy zdecydują się na wyjazd z niemowlęciem na wakacje nad morzem. Poniektórzy postanawiają podróżować już z parotygodniowym malcem (przeważnie przy drugim dziecku), inni oczekują aż niemowlak będzie mieć przynajmniej pół roku.

Jeśli maluch rozwija się prawidłowo i znakomicie się do ekskursji przygotujemy, nie ma przeciwwskazań, ażeby podróżować z kilkutygodniowym bobasem. Jeśli przejrzałeś już apartamenty w Kołobrzegu i wyselekcjonowałeś coś dla Was, czas się spakować. -Czytaj dalej
apartamenty w Kołobrzegu

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Oczywiście nie ma gwarancji, że dziecko będzie słodko spać w gondoli natomiast starsze z admiracją oglądać świat w spacerówce, jednak istnieje wielka szansa, iż inny klimat oseskowi przypadnie do smaku. Ogólnie bowiem klimat nadmorski dzieciom służy, dzieciaki z reguły dobrze się czują w takowym klimacie, gdzie: większe ciśnienie sprzyja absorpcji tlenu, morskie powietrze nasycone jodem znakomicie oddziałuje na układ oddechowy smyka, mikroklimat ma korzystny wpływ na alergików oraz dzieci, które często chorują, pod wpływem promieni słonecznych wytwarzana jest w skórze witamina D potrzebna do przyswajania wapnia.

Wczasy nad morzem winny trwać przynajmniej tydzień, zaś najodpowiedniej dwa tygodnie. Doskonale gdy możemy przeznaczyć na nie 3 tygodnie. Czas ów jest niezbędny, by dzieciaki mogły się przyzwyczaić do innego klimatu. Dodatkowo trzeba się liczyć z tym, że maluchy prędko się męczą i nawet normalne okoliczności dla dorosłego: oddźwięk wiatru, szum fal a także świecące mocniej słońce może oseskowi dostarczyć tylu wrażeń, że dziecko (zimowe kolonie dla dzieci i młodzieży) po godzinnym wyjściu na plażę stanie się marudne.

Należy wtenczas wrócić do pokoju i dać potomkowi czas na wypoczynek w w wyższym stopniu znanych mu warunkach.
Wyjeżdżając bierz pod uwagę pensjonaty w Kołobrzegu życzliwe dzieciom. – (Więcej pod tym linkiem).