Polska kultura współczesna

Aaa zatrudnimy clowna, sztuka teatralna

Autor: Robert Jaworski
Źródło: TEATR MONTOWNIA

Sztuka współczesna wcale nie musi być dziwna. Warto poznać różne jej oblicza, aby dobrze ją ocenić.

W dużej ilości działań artystycznych wielu galerii prosto popaść w dezorientacje. Karina Marusińska czy jakiś kompletnie inny artysta? Wiele zależy tu od personalnych wymogów,a także od przyzwyczajeń estetycznych widza, bądź najzwyczajniej od jego gustu.

Ten post jest dla Ciebie ciekawy? W takim razie zachęcamy do naszej kolejnej witryny. Na niej czeka na Ciebie najnowszy tekst (https://www.azazel.pl/portfolio-item/tatuaze-minimalistyczne/).

Potrzeba jednak poszerzać zawsze wiedzę o nowych artystach.

Natalia Brożyńska to niesamowicie młoda oraz utalentowana studentka z łódzkiej PWSFTviT, która studiowała na wydziale animacji i efektów specjalnych. Jako pracę zaliczeniową na I roku studiów stworzyła piękny film animowany „Drżące trąby”, który dzięki humorystycznym akcentom, świetnej realizacji oraz całkowitej bezpretensjonalności z miejsca uzyskał sympatię internautów. Dzieło opowiada historyjkę animowanych bohaterów: Pafnucego (Trąbczyńskiego) i Kalasantego (Jewstachijewicza-Sokowa), a także Prosiaka-statysty. Był on obejrzany jak dotychczas przez około ćwierć miliona widzów. Autorka ma w dorobku również mniej znane filmy. Kanały internetowe jak i specjalne programy telewizyjne oferują tutaj sprytne i łatwe rozwiązaniem, jakie pozwala każdemu odnaleźć inne wiadomości na temat filmów tej autorki. Kto pragnie dowiedzieć się więcej może także wpisać w swoją wyszukiwarkę sieciową hasło Natalia Brożyńska (zobacz).

Karina Marusińska to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się wzornictwem ,jak również projektowaniem ceramiki. Odbywała studia w ramach wielu programów stypendialnych: w Hiszpanii, we Francji, w Warszawie. Dziś pracuje ona na wrocławskiej ASP jako asystent w Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej. Jest od 2012 roku doktorantką na Wydziale Ceramiki i Szkła. Co więcej zajmuje się również dydaktyk, jest animatorką kultury, organizatorką imprez artystycznych, jak również cenioną inicjatorka działań społecznych. Podejmuje działania z zakresu dizajnu, performance, instalacji, video, czy fotografii. Eksperymentuje dużo w ramach interdyscyplinarnych działań artystycznych. Własnymi pracami bada wiele procesów granicznych, porusza zagadnienia związane z kwestiami ekologicznymi oraz z socjologią. Więcej na:

Genialnym pomysłem będzie także zapoznanie się twórczością Anny Halarewicz. Anna Halerewicz Pochodzi ona z Wrocławia. Moda i jej oddziaływanie na człowieka to ważne motywy jej dzieł czy rysunków. Posiadała wiele wystaw, a jej liczne prace można też było jak do tej pory podziwiać w wielu pismach takich jak chociażby Twój Styl, Exklusive, Bluszcz, Wprost, Viva!Moda, Take me, Elle, Barrel. Rekomendowane wystawy tychże artystek można też zobaczyć w prasie specjalistycznej czy broszurkach kulturowych, dostępnych w mieście. Wizyty na wystawach artystów wcale nie muszą być nieprzęcietnie drogie. Wręcz przeciwnie, są one najczęściej idealnie dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych zwykłego konsumenta. Wiele z nich jest nawet zupełnie za darmo.Dobra galeria ze sztuką, dla przykładu z pracami Anny Halerewicz to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić poszukując intrygujących doznań estetycznych.