Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Wszak nie wszystkie państwa mają dojście do wyżej wymienionych miejsc. Owszem, można pokusić się o zwiedzanie obcych państw, lecz cytując powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – namawiamy do pozostania w kraju. Sposobność ku temu zapewnia nam idąca ku lepszemu kondycja krajowych dróg. Aktualnie, autostrady doprowadzą nas do większości miejsc w kraju. Stale powstające nowe odcinki zapewniają nam możliwość komfortowych podróży.

Do odwiedzin polskich terenów skłonić nas również mogą niskie ceny. Polska jednak ciągle wypada konkurencyjnie na tle Europy Zachodniej.
góry w Polsce

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
A może czas skończyć z rutyną, zapomnieć o przyzwyczajeniach, plażach pełnych piasku i wyjechać w piękne polskie góry? Beskidy, Karkonosze czy Sudety – wszystkie góry są piękne, ale jednak tylko w Tatrach poczujemy się bliżej nieba. Niezapomniane widoki, jakie gwarantują nam trasy górskie, służący większości osób klimat, ale także pełna humoru i zabawy atmosfera, którą dostarczają rodowici górale, to sposób na udany urlop.

Wielkie wrażenie robi na nas widok pokrytego śniegiem szczytu Kasprowego wierchu latem, kiedy w dolinie jest upalnie i świeci słońce. Rwące strumyki zachęcają do umoczenia stóp w ich nurcie, a pachnąca trawa by na niej odpocząć. Tak, wczasy w górach to głównie obcowanie z naturą.
polskie góry

Autor: hrvargas
Źródło: http://www.flickr.com
Poznając wszelakie zakątki Polski przeważnie próbujemy tamtejszych przysmaków, a domowe obiadki zastępujemy potrawami charakterystycznymi dla danego regionu. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach.
Zachęcamy więc aby już teraz zainicjować poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego.

Przypadł Ci do gustu nasz artykuł? Więc czytaj także, co chcesz na nowej witrynie, którą z chęcią dla Ciebie opracowaliśmy.

Zastanowić się czy większą frajdę i przygodę przeżyjemy w góralskiej chacie, czy może w eleganckim, pełnym wygód hotelu. Dla ułatwienia możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: wakacje w górach 2014, a zobaczymy bogatą listę ofert, z której na pewno wybierzemy odpowiednią.