Poprzedzająca wczasy rezerwacja kwatery zapewnieniem udanego urlopu w Pieninach

Pieniny uważa się za jedno z najpopularniejszych regionów rekreacyjnych w Polsce. Trzy Korony, Sokolica, Wąwóz Homole, czy Popradzki Park Krajobrazowy, to jedne z wielu zakątków, które warto tam odwiedzić.

Z tej przyczyny, miejsce to jest uwielbiane przez turystów. Choć można odnieść wrażenie, że w okolicy obfitującej w kwatery, hotele i pensjonaty, znalezienie odpowiadającego naszym potrzebom kwaterunku nie będzie kłopotem, warto zająć się tą sprawą, jeszcze przed wyjazdem.

Noclegi w Pieninach wynoszą około 24 – 50 złotych za osobę (Sprawdź więcej). Widzimy że to ogromny przedział, jednak trzeba przypomnieć, że wysoka cena nie zawsze bywa gwarancją jakości. Zwłaszcza w sezonie narciarskim, kiedy napływa ogromna grupa wczasowiczów, odnalezienie dobrego miejsca w adekwatnej do niego cenie bywa czasem bardzo trudne. Właściciele prywatnych kwater, czy pensjonatów, korzystają z takiej sytuacji i windują ceny. Okazuje się więc, że bardzo ważne będzie wcześniejsze zorganizowanie urlopu i przemyślenie rezerwacji, nie mniej niż dwa tygodnie wcześniej.

Zamek Niedzica, Pieniny

Autor: adzica
Źródło: www.sxc.hu

Zamawiając noclegi w Pieninach, warto mieć pewność, czy pokoje mieszczą odpowiednią ilość osób, czy zapewniony jest prysznic, gdzie jest umiejscowiona łazienka, a także, czy właściciel informuje o lokalizacji budynku. W anonsach bardzo często są podawane złe informacje na temat zlokalizowania miejsc noclegu.

Zamieszczający ogłoszenia manipulują liczbami i sformułowaniami takimi jak na przykład „w pobliżu”, „w malowniczej okolicy”, „nieopodal”. Zawsze warto zażądać podania dokładnego adresu. W lecie przyjeżdża nieco mniej turystów, ale wtedy również należy dopilnować tych rzeczy adekwatnie do terminu wyjazdu wcześniej. W przeciwnym wypadku bardzo często można mieć do wyboru zaniedbane obiekty,nieadekwatną do nich ceną.

Mimo że Pieniny są przepięknym, idealnym miejscem do turystyki pieszej, narciarstwa, lub innych form wypoczynku, to trudności związane z zakwaterowaniem mogą skutecznie zepsuć wymarzony urlop. [Więcej w tym temacie]
Nieważne czy zatrzymamy się w uroczym, drewnianym domku, przytulnym pensjonacie, czy nowoczesnym hotelu z basenem i sauną, o udanym urlopie (zobacz oferta last minute bułgaria) często decyduje zaspokojenie naszych oczekiwań dotyczących ceny i warunków bytowych.