Poszukujesz dla kogoś prezentu który będzie zaskakującą niespodzianką?

Wesele to wysoce ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Bez wątpliwości wejście na nową drogę życia to bardzo poważny krok, jednak zanim nadejdzie dzień ślubu, zazwyczaj planuje się jeszcze wieczory panieński i kawalerski. Dawniej wieczory te miały miejsce w dzień przed ślubem i były symbolem końca wolności. Pan młody spędzał go ze swoimi przyjaciółmi, zaś panna młoda z koleżankami.

człowiec lecący paralotnią

Autor: Cristian Bortes
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie wieczór panieński czy kawalerski wyglądają zupełnie inaczej. Na początek trzeba zaznaczyć, ze najczęściej wieczór kawalerki odbywa się na długo wcześniej przed ślubem. W dniu swojego ślubu zwykle większość osób chce wyglądać jak najlepiej, a wyczerpująca impreza (rozkloszowana sukienka) do białego rana w dzień poprzedzający na pewno temu nie służy. Jeśli pan młody czy panna młoda chcą się wyjątkowo wybawić, zwykle po prostu ustalają datę dnia panieńskiego dużo wcześniej. Kiedy zostałaś zaproszona na wieczór panieński, bez wątpienia powinnaś poznać kilka naszych wskazówek. Na początku powinnaś skonsultować się z innymi koleżankami, które biorą udział w tej imprezie oraz dowiedzieć się od świadkowej, jakie atrakcje są przewidziane. Tradycją jest, że wieczór panieński jest przygotowywany przez świadkową i koleżanki panny młodej, a ona nie może o niczym dowiedzieć się aż do początku wieczoru. Mocno istotnym elementem jest ponadto prezent na wieczór panieński. W niezłym tonie jest wręczenie czegoś pannie młodej na pamiątkę.

Kiedy nie macie pomysłu na materialny prezent, wówczas bardzo dobrym pomysłem może być wykupienie jej prezentu w formie przeżycia. Przykładowo można podać, że zazwyczaj świetnie sprawdza się lot paralotnią. Jeśli tylko zgromadzicie wystarczające fundusze, wtedy możecie zaplanować taki lot nie tylko dla panny młodej, ale ponadto dla innych dziewczyn. Taka zabawa bez wątpliwości będzie niezapomniana, a wieczór panieński może okazać się świetną zabawą. Współcześnie coraz częściej odchodzi się od szaleństw w barach na rzecz właśnie takich genialnych wspomnień.