Spróbuj zaplanować sobie wolny czas. Zobaczysz jak wiele dzięki temu zyskasz. Zrób sobie przerwę, abyś mógł działać na pełnych obrotach

Poszukujesz miejsca, gdzie możesz prawdziwie odetchnąć? Dosyć już masz zwykłej bieganiny, nerwów i niepewności? Marzysz o tym, by nieco odciąć się od tego wszystkiego, co każdego dnia przezywasz?

turyści

Autor: Ian Gratton
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu myśli jawią się w wielu umysłach, gdyż statystyczna większość z nas zobligowana jest pracować, dbać o zwykłe zagadnienia. Życie to nie bajka, więc ciężko oczekiwać, że to się w kilka chwil zmieni, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Na szczęście mamy szanse, żeby choć na chwilę odetchnąć. Oferują to choćby wypady na weekend. Spośród wielu ciekawych miejsc na baczną uwagę zasługują: Szczawnica i Pieniny. Dowiedz się więcej: link do oferty.

Szczawnica jest to miasteczko uzdrowiskowe, położone jest w dolinie potoku Grajcarka, który jest prawym dopływem Dunajca. Ogromna część terenów leży już na obszarze Beskidu Sądeckiego, zaś za doliną potoku Grajcarka mamy szansę już zaobserwować Pieniny. To właśnie zabudowa miasteczka znajduje się między Pieninami a pasmem Radziejowej, która jest położona w Beskidzie Sądeckim. Miasto położone jest bardzo wysoko, jak na nasze polskie warunki, od 430 do 510 m n.p.m. Trochę historii. Pierwsze co wiadomo o Szczawnicy, to wspomnienia pochodzące z 1413 roku, choć osady na tym terenie odnotowano tam już wcześniej. Jeszcze w połowie XIV Szczawnica była parafią, ale już w 1529 roku stała się filią parafii krościeńskiej. I była nią do 1889 roku. Po 1 rozbiorze Polski, Szczawnica była w zaborze austriackim. W 1828 roku Szczawnicę kupili Stefan i Józefina Szalayowie, później zaś, w 1839 roku uzdrowisko przejął syn Józef Szalay. To on uważany jest za twórcę uzdrowiska. Obecnie Szczawnica to jedno z najbardziej znanych i popularnych uzdrowisk.

turyści

Autor: Ian Gratton
Źródło: http://www.flickr.com
Długa tradycja i doskonały klimat sprawiają, że warto tu przybyć o każdej porze roku. Co ważne, kiedy już będziemy w Szczawnicy nie możemy sobie odmówić możliwości podróży (zabacz co proponuje biuro podróży coral travel poland) trasami Pienin. Jest to pasmo górskie w paśmie Karpat. Tworzy najwyższą cześć dość długiego, ale rozdzielonymi pasma skałek wapiennych. Z pewnością opłaci się odwiedzić ten region w lato, ale i w zimę, zauważyć jak przyroda zamiera we śnie na jesień i jak spokojnie jest zimą. Warto znaleźć noclegi przez internet wpisując na przykład pensjonaty Szczawnica, noclegi w Pieninach.