Trochę inne wakacje. Zwiedzanie bez zwiedzania – jak poznać świat od kuchni?

Najczęściej podróże do państw europejskich wiążą się ze zwiedzaniem oczywistych zabytków w stolicach państw, jakich długą listę znamy ze szkoły. Ale sporo osób spogląda na miejsca, które zwiedza, w całkiem inny sposób. Ludzie chcą poznać innych ludzi i kulturę, zrobić coś razem z rodzimymi mieszkańcami, a nie tylko zobaczyć miejsca uznane za warte zwiedzenia.

Sporo ludzi podróżując po świecie wybiera kraje nieoczywiste – Luksemburg, Portugalia wakacje (wakacje z niemieckiego biura podróży) spędzając u osób, które zupełnie za darmo oferują nocleg i coś do zjedzenia. W ten sposób można zaoszczędzić na motelu czy pensjonacie (a wiemy, że w sezonie ceny potrafią być naprawdę wysokie) i poznać nowych, otwartych ludzi. Wraz z nimi możemy udać się na koncert albo na wyprawę po współczesnych galeriach albo muzeach. Wszystko w zależności od naszych zainteresowań. Jeżeli decydujemy się na zwiedzanie, też można wybrać miejsce nieoczywiste, jak afrykarium albo oceanarium. Ceny wstępów nie będą przystępne, lecz naprawdę warto tam pójść i wykupić bilet grupowy.

Portugalia

Autor: Travelholic Path
Źródło: http://www.flickr.com

Miejsce tego typu faktycznie robi na zwiedzających wrażenie, szczególnie ogromne akwaria stojące w centralnej części obiektu. Godzinami możemy wpatrywać się w rekiny i pozostałe morskie żyjątka. Poznanie kultury to również poznanie pysznej kuchni takiego kraju jak Francja, Włochy czy też Portugalia wakacje sprzyjają nowym doświadczeniom – również tym kulinarnym, więc dobrym pomysłem wydaje się być zapisanie się na przykład na warsztaty kulinarne albo warsztaty z robienia i podawania drinków – czytaj więcej . Jeżeli zupełnie samodzielnie organizujemy naszą podróż, najlepiej wybrać miejscowość oddaloną od tłumów i mas, ale również z fajnymi atrakcjami, a jeżeli bardzochcemy zobaczyć stolicę albo większe miejscowości, organizujmy jednodniowe wycieczki i pojedźmy tam, gdzie rzeczywiście chcemy, a nie tam, gdzie radzi przewodnik.

Jeżeli nasz wyjazd na urlop ma upłynąć pod hasłem błogiego lenistwa, zdecydujmy się na miejscowość z ładnymi plażami i wybierzmy się tam w okresie najładniejszej pogody, a z pewnością nie będziemy żałować. Jeśli nie plasujemy zwiedzania zabytków na pierwszym miejscu, na tego typu wakacjach możemy bardzo dobrze wypocząć.