Tureckie wakacje

O ile chcesz mieć wyjątkowe wakacje, Turcja to trafny kierunek letnich wojaży. Ten położony na styku Azji i Europy kraj posiada mnóstwo interesujących miejsc dla odwiedzających. Można powiedzieć, że posiada w sobie wyjątkowe połączenie, które powoduje, że jest popularnym kierunkiem wczasowym.

Po pierwsze, w tym kraju można wypróbować słoneczne plaże i cudownie błękitne morze – wspaniały zestaw dla tych, którzy uwielbiają codzienne opalanie się i pływanie w morzu. Po drugie, to państwo może zaoferować także rzesze zjawiskowych zabytków. Przekonaj się sam – http://www.apollotour.pl/x1vy0_turcja.htm.

Głównym miejscem do zobaczenia jest rzecz jasna stolica. Każdy turysta powinien, jeśli oczywiście ma możliwość, spędzić w tej tętniącej życiem metropolii co najmniej 4 dni. Należy tu podziwiać Hagię Sofię – wielki meczet, przed wiekami cudowny kościół chrześcijański. Zbliżenie prezentuje się Błękitny Meczet, kolejny kluczowy punkt wycieczki. O ile chcesz zobaczyć jeden z najrozleglejszych placów handlowych na świecie, koniecznie odwiedź Taksim. W tym rejonie Stambułu można kupić naprawdę każdą rzecz, jaką zamarzysz. Oprócz miasta stołecznego Turcja posiada jeszcze jedno miejsce, które trzeba zwiedzić. Są to pozostałości Troi, starożytnego miasta, którego zdobycie zostało opisane w homeryckiej Iliadzie. Poza tym można udać się na podróż śladami wspaniałych ruin greckich osad, położonych głównie w rejonie morza.

O ile z kolei pragniesz udać się na wspaniałe wczasy za niewielkie koszty, musisz polować na last minute. Takie szukanie potrzebuje cierpliwości i dokładności – codziennie trzeba oglądać świeże informacje od biur turystycznych – zobacz wczasy z niemiec.