Ukraina to z całą pewnością interesujące państwo!

Tak naprawdę wszystkie kraje na świecie mają podróżnym wiele do zaoferowania. A więc nie ma większego sensu nawet snuć marzeń o tym, aby poznać wszelkie piękne miejsca. Szczególnie, że piękno to tak jakby pojęcie abstrakcyjne, bardzo subiektywne. Są ci ludzie, którym podoba się choćby Prypeć, zatem ukraińskie miasto, które pewnie każdy zna, bo po wybuchu elektrowni w Czarnobylu zostało w zupełności wyludnione. No właśnie – jeśli jesteśmy już przy temacie Ukrainy – może fajnie byłoby przejechać się właśnie na Ukrainę?

katedra - Ukraina

Autor: neiljs
Źródło: http://www.flickr.com
Wspaniały kraj, który tak naprawdę jest nam dosyć bliski. Niby różni nas wiele, chociażby to, że na własne nieszczęście Ukraińcy w zupełności nie wykorzystali szansy jaką był upadek Związku Radzieckiego, lecz tak czy siak jesteśmy Słowianami. Chociaż naturalnie ukraińscy nacjonaliści myślą mocno odmiennie…

Ukraina nie jest teraz bezpiecznym krajem – do tego niesamowity Krym jest teraz na rozdrożu, lecz generalnie warto odwiedzić w nieodległym czasie naszych wschodnich sąsiadów. Mocno się myli Polak, który myśli, że za jakiś czas na Ukrainie wybuchnie konflikt wojenny.

Godny uwagi wpis, nie sądzisz? Jeśli tak uważasz, to poza tym zobacz treść w serwisie (http://www.coraltravel.pl/wakacje/Bu%C5%82garia), którą także bez wątpienia uznasz za cenną.

Zresztą – kilka lat temu w Gruzji miał miejsce konflikt wojskowy, a to nie spowodowało, iż podróżni odwrócili się od owego również wspaniałego państwa. Co takiego niesamowitego jest akurat na Ukrainie? Zapewne każdy Polak świetnie kojarzy Lwów – zatem miasto, które jeszcze przed wojną należało do Polski. Trzeba mieć na uwadze, że akurat zachodnia część Ukrainy jest bardzo biedna, zatem także po Lwowie widać niskie PKB. Choć i tak Lwów posiada niesamowity klimat, który jest w stanie skłonić nas do nawet chęci sprowadzanie się tam na stałe.

Niesamowita jest Jałta – zatem taki ukraiński Sopot. Ciężko obiektywnie rzec co się teraz stanie z całym Krymem, ale póki co Krym jest umiejscowiony na obszarze Ukrainy. Ogólnie cały Krym to niesamowite miejsce, zwłaszcza niemalże dziewicze plaże są fajne. Trzeba również docenić Odessę, milionową metropolię, jedno z bardziej wspaniałych europejskich miast. Gdy odwiedzamy jakiś kraj, niejako naszym obowiązkiem jest to, aby zwiedzić choćby na trochę stolicę. Należy otwarcie przyznać, że Kijów, zatem stolica Ukrainy, jest niesamowitą metropolią. Co ciekawe, doskonale widać te ukraińskie kontrasty – czyli multum drogich aut, ale również sporo starych.