Uwielbiasz wycieczki egzotyczne? – w takim razie pozwól sobie na odrobinę fantazji i spędź urlop na Sri Lance

Sri Lanka to niewielka wyspa o obszarze 65 tys. km kw. Mieszka na niej blisko 21 mln ludzi. Aż trudno uwierzyć ile piękna znajduje się na tak niewielkim obszarze. O wspaniałości tego miejscaświadczy również jego nazwa – w starożytnym języku indyjskim Sri Lanka oznacza „olśniewający kraj”. Współcześnie kojarzy się ona nam szczególnie z dziką plażą i słońcem.

wakacje, wczasy, wycieczki, egzotyka
Faktycznie, można znaleźć| tu wiele cudownych plaż, ale to nie wszystko. Swoją wyjątkowością olśniewają również wspaniałe zwierzęta. Do najbardziej popularnych zalicza się bez wątpienia słoń indyjski. W dzikich warunkach zamieszkuje on miejsca górzyste na wysokości ok. 2000 m n.p.m. Warto wspomnieć przy okazji, że najwyżej położonym szczytem na Sri Lance jest Piturutalagala, wznosząca się na 2500 m n.p.m.

W świecie zwierząt możemy znaleźć tu także krokodyle, lamparty, szakale, małpy oraz cudowne, kolorowe ptaki, takie jak tukany lub papugi. Całe piękno Sri Lanki możemy podziwiać bez obaw, ponieważ na Sri Lance znajduje się ok. dziesięciu parków narodowych. Wycieczki egzotyczne, takie jak ta, niewątpliwie niosą ze sobą wiele ekscytujących przygód. Niejednokrotnie nie wiemy jednak, jak zaplanować taką wyprawę. Najlepszą opcją może być wówczas po prostu Sri Lanka last minuSri Lanka (kliknij i sprawdź)a na stronie). Nie musimy martwić się wówczoferta na stronie O większość z nich zatroszczy się bowiem w naszym imieniu biuro podróży. Dzięki temu mamy możliwość się zrelaksować i bez stresu poznawać gotowy plan podróży. Mamy większe poczucie bezpieczeństwa i mamy okazję skuteczniej wypocząć. Do zalet takiej podróży należy zapewne również zmniejszenie kosztów.

Opcja Sri Lanka last minute będzie na pewno jedną z najtańszych możliwych ofert. Dodatkowo, za darmo dostaniemy też dreszczyk emocji związany ze spontaniczną decyzją o dalekiej podróży. Niepowtarzalne uczucia towarzyszą zapewne także śmiałkom, którzy decydują się poznać Sri Lankę na własną rękę. W takiej sytuacji zaplanowanie wycieczki wymagałoby od nas jednak dużo więcej zaangażowania i czasu.